تبلیغات
خارج از گود - با دستور صریح رئیس‌جمهور،شام اعیانی استانداری مشهد برای رحیمی دردسرساز شد!!
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

با دستور صریح رئیس‌جمهور،شام اعیانی استانداری مشهد برای رحیمی دردسرساز شد!!

دستور رئیس‌جمهور برای دریافت مابه‌التفاوت شام اعیانی کارگروه تخصصی استانی در سفر اخیر هیات دولت به مشهد سبب شد تا اولین تجربه اداره این جلسات برای محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور به دلیل سفارش شام غیر متعارف و اشرافی، دردسر ساز شود.

 پس از اتمام جلسه کارگروه های تخصصی استان خراسان رضوی که در محل استانداری در مشهد مقدس و تا پاسی از شب ادامه داشت، رحیمی به عنوان رئیس این جلسه در مورد غذایی که برای شام اعضای کارگروه تهیه شده بود، سوال کرد که مسئولین استانداری با توجه به تجربه سفرهای پیشین هیات دولت از غذای معمول استانداری که در آن شب که "عدس پلو" بود، یاد کردند.

رحیمی نیز با اطلاع از نوع غذای استانداری از مسئولین خواست تا برای 150 عضو حاضر در جلسه، از یکی از بهترین رستوران های مشهد غذای مناسبی تهیه شود که بر اساس این دستور، 150 پرس چلوگوشت سرخ کرده به همراه زیتون پرورده و مخلفات از یکی از رستوران های معروف مشهد برای اعضای حاضر در جلسه تهیه شده است.

این در حالی است که شنیده ها حکایت از دردسر ساز شدن این ولخرجی برای رحیمی دارد چنانکه دکتر احمدی نژاد بلافاصله و با رویت فاکتور این شام اعیانی، از دفتر خود خواسته است تا مابه التفاوت این شام اعیانی با یک شام معمولی را از سفارش دهنده دریافت کند. رئیس جمهور در هامش این فاکتور نوشته است:

باسمه تعالی
دفتر؛
مابه التفاوت جمع ارقام ردیف های 3 و 4 و 5 با یک چلو کباب کوبیده ساده (به مبلغ هر چلوکباب حدود سه هزار تومان) به مبلغ کل یک میلیون و دویست و پانزده هزار تومان از سفارش دهنده جلسه کارگروه اخذ شود و به حساب نهاد واریز شود و از این فاکتور کسر گردد.

تکمیلی: امور رسانه‌های ریاست جمهوری: کار رحیمی نبود

دفتر امور رسانه‌های نهاد ریاست جمهوری در اطلاعیه‌ای که شامگاه سه‌شنبه و حدود 5 ساعت پس از انتشار خبر فوق در رجانیوز منتشر کرد، نوشت: عامل خطای مزبور را یکی از افراد حاضر در محل کارگروه و نه معاون اول رئیس‌جمهور خواند.

در این اطلاعیه که در آن هیچ اشاره‌ای به نام یا عنوان فرد خاطی نشده، انتساب دستور تهیه شام اعیانی به محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس‌جمهور نشانی غلط، نسبت دروغ، نقض غرض، تضعیف دولت، گمانه‌زنی باطل، انتشار دروغ سازمان یافته، تحریف و تفسیر نادرست، آسیب وارد کردن به خدمتگزاران دولت و لاف همگرایی و حمایت از دولت زدن خوانده شده است.

رجانیوز ضمن انتشار این اطلاعیه و اطمینان از جزییات خبر خود، قضاوت را برعهده خوانندگان می‌گذارد و به دوستان امور رسانه‌های ریاست جمهوری توصیه می‌کند برای توجیه یک خطا، به خطاهای بزرگ‌تر بعدی از جمله هزینه کردن از اعتبار ریاست جمهوری برای سرپوش گذاشتن بر خطای برخی افراد و اتهام‌زنی به دیگران روی نیآورند.

ای کاش منتشرکنندگان این اطلاعیه آنچنانکه برای آقای رحیمی به‌طور ضرب‌الاجلی وارد میدان شده و جوابیه و توضیح منتشر کرده اند، قدری به انواع و اقسام تهمت‌ها و مطالب نادرستی که روزانه و به‌طور رو به تزایدی در رسانه‌های کشور علیه شخص رئیس‌جمهور منتشر می‌شود نیز توجه می داشتند و با همین سرعت، برای این رسانه‌ها نیز جوابیه و توضیحاتی را ارسال می کردند تا بلکه با احیای این وظیفه فراموش شده، اندکی روند تخریب منتخب ملت تغییر کند.

شایسته بود همکاران رسانه‌ای در این بخش نیز پیش از انتشار این خبر از طریق رجانیوز، راسا اقدام به انتشار خبر مذکور به همراه جزییات آن می‌کردند و نمونه ای تاثیرگذار از ساده‌زیستی و برخورد افتخارآمیز رئیس‌جمهور مردمی با رویکردهای اشرافی‌گرایانه برخی اطرافیان از جمله آقای رحیمی را به افکار عمومی عرضه می‌کردند.

متن اطلاعیه دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری:

پیرو درج خبری با عنوان «شام اعیانی استانداری مشهد» نكات ذیل جهت درج و انتشار عمومی اعلام می‌گردد.

1- آنچه در خصوص دستور شام اعیانی به غلط به معاون اول محترم رییس‌جمهور نسبت داده شده است مربوط به خطای یكی از افراد حاضر در محل كارگروه بود و عامل این سفارش مطابق دستور رییس‌جمهور مورد مواخذه و برخورد قرار گرفت.

2- دستخط رییس‌جمهور محترم در هامش این سند قرینه دیگری بر صفات ستوده خادم خستگی‌ناپذیر ملت است كه شعار عدالت و دفاع از بیت‌المال و ساده‌زیستی را در عمل نیز به اثبات رسانده است.

3- اگر هدف از انتشار این نامه تحسین طبع رییس‌جمهور است به لحاظ آن كه با نشانی غلط نسبتی دروغ به نزدیكان رییس‌جمهور وارد شده است نقض غرض و تضعیف دولت است.

آیا این جفا به رییس‌جمهور محترم نیست كه از یك سو لاف همگرایی و حمایت از دولت زده شود و از دیگر سو با گمانه زنی باطل، انتشار دروغ سازمان یافته و تحریف و تفسیر نادرست زمینه تضعیف دولت فراهم شود و به باور عمومی نسبت به خدمتگزاران دولت آسیب وارد كند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com