تبلیغات
خارج از گود - اساتید سكولار بعضی كارهای مثبت را هم به باد فنا می دهند!
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اساتید سكولار بعضی كارهای مثبت را هم به باد فنا می دهند!

azad-andishi.jpgدبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان گفت: كرسی های نظریه پردازی كه رهبر معظم انقلاب فرمودند می توانند به تحقق دانشگاه اسلامی كمك كنند.

محمد ولی پور گفت: دانشگاه اسلامی باید در زمنیه علوم و مسائل اسلامی پیشرو باشد و بتواند مجموعه های مختلف اسلامی را در خودش جمع كند.

وی تصریح كرد: دانشگاه اسلامی باید در بعد دانشجویی و نیز در سطح مدیریت دانشگاهی و همچنین در سطح فكری و نظری و آنچه كه به جامعه منتقل می شود اسلامی باشد.

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان اظهار داشت: برای این كه بتوانیم فضای دانشگاه را با مولفه‌ها و معیارهای اسلامی در سطح وسیع‌تری عجین كنیم باید به متون دینی و اسلامی به خصوص در رشته‌های علوم اسلامی توجه بیشتری داشته باشیم.

ولی پور با بیان این که همین منابع موجود و دروس عمومی و معارفی ‌ای كه تدوین شده و در اختیار دانشگاه‌ها قرار گرفته است نیز با تمام ایرادهایی كه دارند متاسفانه از طریق اساتید آن گونه كه شایسته است اجرا نمی شوند، ادامه داد: متون درسی باید متناسب با نیازهای دانشجویان با مقتضیات زمان و با منابع دینی ما نیز هماهنگ باشد.

وی اضافه کرد: اما متأسفانه مشاهده می شود كه حتی در حوزه معارف و علوم دینی نیز محتویات كتب درسی ما با نیازهای امروز دانشجویان هماهنگ نیستند و نمی توانند پاسخگوی نیازهای نسل امروز باشند.

این فعال دانشجویی ادامه داد: اساتید متعهد وظیفه دارند این خلاءها را پركنند و خودشان را به این متون محدود نكنند و با استفاده از منابع جایگزین این اشكال را برطرف كنند تا سوالات دانشجویان در این خصوص بی پاسخ نماند اما متأسفانه برخی از اساتید نه تنها این كار را نمی كنند بلكه سعی دارند گرایشات نادرست خودشان را به دانشجو القا و تحمیل كنند.

ولی پور افزود: بنابراین استادی كه مقید به مبانی نظام و ارزش های دینی باشد در این راستا می تواند نقش مهم و تأثیرگذاری را ایفا كند كه این موضوع اهمیت ساماندهی اساتید و استفاده از اساتید متعهد را مشخص می كند. ولی پور اظهار داشت: در حوادثی كه اخیرًا در سطح دانشگاه ها رخ داده است گاهاً شاهد آن بودیم كه بعضی ازا اسایتد خودشان در این حوادث نقش داشتند و به دانشجویان خط می دادند و از عدم آگاهی برخی از دانشجویان سوء استفاده می كردند كه نیاز به نظارت بیشتری دارد.

وی ادامه داد: بسیاری از كارهای مثبتی كه تشكل های دانشجویی و نهاد نمایندگی در دانشگاه ها انجام می دهند برخی از این اساتید بر باد فنا می دهند كه مسئولان باید با جدیت بیشتری با این اساتید برخورد كنند. دبیر انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان تاكید كرد: كشور ما از یك پشتوانه قوی فرهنگی ایرانی و اسلامی برخوردار است كه متأسفانه از آن به درستی استفاده نشده است و باید به آن تفكر نابی كه منجر به پیروزی انقلاب اسلامی ایران شد و حضرت امام(ره) به پشتوانه آن یك تنه در مقابل دنیا ایستاد بازگردیم و این تفكر رادر دانشگاه هایمان پایه گذاری كنیم.

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان اظهار داشت: استفاده نکردن از این پشتوانه قوی فرهنگی سبب شده است كه ما به لحاظ علمی و نیز سیاسی از دنیا عقب بمانیم و به آن جایگاهی كه درخور ایران اسلامی است نرسیم. ولی پور خاطرنشان كرد: موضوع دیگری كه می تواند در جهت تحقق دانشگاه اسلامی موثر باشد، ایجاد كرسی های نظریه پردازی است كه رهبری بارها بر آن تاكید فرموده اند اما یا به درستی پیگیری نمی شود یا روند اجرایی آن بسیار كند انجام می شود.

وی تاكید كرد: باید به دانشجویان فضای طرح نظریاتشان داده شود تا در خلال این مباحث به شبهات آنان پاسخ داده شود. وی با بیان این که نباید شبهات دانشجویان روی هم انباشته شود، ادامه داد: كرسی های نظریه پردازی باعث می شوند كه دانشجو خودش در حیطه مباحث اسلامی و فرهنگی تأثیرگذار باشد.

ولی پور افزود: همانگونه كه رهبر معظم انقلاب بارها در فرمایشات شان تاكید فرمودند، دانشجو علاوه بر این كه باید به تولید علم بپردازد باید در كنار یك تحلیلگر سیاسی قوی باشد تا از ینش سیاسی بالایی برخوردار شود تا در دام انحرافاتی كه ممكن است در مسیرش قرار بگیرد نیفتد.

دبیرسابق انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان تصریح كرد: این بینش سیاسی به دانشجو کمک می کند تا بفهمد پشت حوادثی كه این روزها اتفاق می افتد چه دست هایی وجود دارد و وارد این بازی ها نشود و اجازه سوء استفاده به این جریانات را ندهد و این وظیفه آگاهان سیاسی و نخبگان است كه این بینش را به دانشجویان منتقل كنند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com