تبلیغات
خارج از گود - معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع دانشجویان: اقتدار و منطق قوی، ویژگی برجسته سیاست خارجی ایران است.
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی در جمع دانشجویان: اقتدار و منطق قوی، ویژگی برجسته سیاست خارجی ایران است.

سلام  مجدد به همه دوستان. از غیبت نسبتا طولانی خودم عذر خواهی می کنم. راستش برای شرکت در اردوی جهاد اکبر 8 که از طرف اتحادیه دانشجویان مستقل برگزار شده بود توفیقی نصیب شد تا در جوار حرم امام رضا(ع) یک هفته ای ساکن باشیم. به امید خدا سعی میکنم اخبار و خاطرات این یک هفته رو به مرور زمان براتون بنویسم.
 
 
  _.jpgعلی باقری: ویژگی برجسته سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این دوره این است که ضمن اشراف به روندها و رویکرد های جاری در عرصه جهانی و هضم نشدن در ساختار ناعادلانه بین المللی با ارائه ابتکار، اقتدار و منطق قوی و با گفتمانی نوین در حال نقش آفرینی ایجابی، موثر، فعال و هوشمند در عرصه تعاملی بین المللی است.
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری دانشجویان مستقل، حاضر در اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر 8، معاون دبیر شورای عالی امنیت ملی، در جمع دانشجویان عضو اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر کشور در مشهد با بیان ساختار بین المللی شکل گرفته پس از جنگ جهانی دوم، تصریح کرد: نظام بین المللی که ناشی از میزان زور و قدرت نامشروع و غیر انسانی چند قدرت مجهز به سلاح هسته ای است نه تنها مشروعیتی ندارد بلکه چنین نظامی که مبتنی بر چارچوب های ناعادلانه است پایدار نبوده و امنیت و صلح را برای مردم دنیا به ارمغان نخواهد آورد.
 
علی باقری با اشاره به تحولات دوره های مختلف سیاست خارجی جمهوری اسلامی در سه دهه گذشته، به تشریح پیامدهای زیان بار تعامل با رویکرد منفعل در نظام بین المللی اشاره و تصریح کرد: بازی در ساختاری که براساس تضمین تامین منافع قدرت های زورگو بنا شده، به معنای پذیرش شکست پیش هنگام در هماوردهای سیاسی در عرصه بین المللی است.

باقری با تشریح ابعاد مختلف نظام بین المللی مبتنی بر قدرت و زور و با تاکید بر کاستی ها و تناقض های ذاتی این ساختار، تصریح کرد: گفتمان سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران که بر مبنای اندیشه های رهبر کبیر انقلاب اسلامی پایه گذاری شد، ارائه چارچوبی برای تعامل در نظام بین المللی مبتنی بر صلح، عدالت و سعادت برای بشریت است.

وی افزود: جایگاه و نفش برجسته بین المللی جمهوری اسلامی ایران در چند سال گذشته بخوبی نشانگر کارآمدی این رویکرد و کارایی سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این دوره است.

معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی با اشاره به سیاست خارجی دولت های نهم و دهم گفت: ویژگی برجسته سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران در این دوره این است که ضمن اشراف به روندها و رویکرد های جاری در عرصه جهانی و هضم نشدن در ساختار ناعادلانه بین المللی با ارائه ابتکار، اقتدار و منطق قوی و با گفتمانی نوین در حال نقش آفرینی ایجابی، موثر، فعال و هوشمند در عرصه تعاملی بین المللی است.

در این جلسه معاون سیاست خارجی و امنیت بین الملل دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی به پرسش های دانشجویان در زمینه سیاست خارجی پاسخ گفت.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com