تبلیغات
خارج از گود - ولایتی: تقی زاده‌های امروز به انگلیس و آمریكا پناهنده شده و از آنها مواجب می‌گیرند
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

ولایتی: تقی زاده‌های امروز به انگلیس و آمریكا پناهنده شده و از آنها مواجب می‌گیرند

Imageمشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل گفت: امروز بین تقی‌زاده و میرزا‌حسین‌خان سپهسالار و فرهاد میرزای معتمد و دیگران كه به انگلیس یا روس وابسته بودند با افرادی كه امروز به انگلیس یا آمریكا می‌روند و از آنها مواجب می‌گیرند و علیه جمهوری اسلامی صحبت می‌كنند فرقی وجود ندارد
به گزارش خبرنگار پایگاه تحلیلی خبری دانشجویان مستقل، حاضر در اردوی آموزشی تشکیلاتی جهاد اکبر 8،علی‌اكبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در همایش "در سایه سار آفتاب " كه با موضوع تبیین شخصیت مقام معظم رهبری که در مشهد مقدس برگزار شد، تبیین رهبری حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در 20 ساله گذشته را موضوعی دانست كه در مورد آن غفلت شده‌ و افزود: وظیفه تك تك مسلمانان شیعی است تا به اندازه توان هر آنچه را در این خصوص می‌دانیم، بیان كنیم تا حق این امر عظیم را به جا آورده باشیم.

* باید كارنامه درخشان 20ساله رهبری تبیین شود

وی با تذكر این نكته كه توصیف كار مهم رهبری طی این 20 سال، یك كار شخصی نیست و تبیین مصداق عملی حاكمیت ولایت فقیه در یك كشور اسلامی، در این آشفته بازار سیاسی جهان امروز است، گفت: طرح این مسئله ابتدا توسط امام(ره)، تحت عنوان حكومت اسلامی یا ولایت فقیه، شاید برای اكثریت عامه مردم مسلمان چه شیعه و چه سنی یك امر تازه‌ای بود، ضمن اینكه در حوزه‌های علمیه موضوع ولایت فقیه، موضوع مورد بحثی بود‌ كه در طول تاریخ تشیع همواره مورد گفتگو بود و تقریبا همه علمای شیعه به نسبت‌های مختلف به این امر معتقدند كه پس از غیبت امام معصوم، مسلمین به حال خویش رها نشده‌اند و این دلیل عقلی هم دارد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با انحرافی دانستن این سخنان كه "در زمان غیبت امام، هر حكومتی كه تشكیل شود، حكومت جور است " و "هر چه فساد در دنیا بیشتر شود، ما به ظهور نزدیكتر می‌شویم "، خاطرنشان كرد: معنای عملی این حرف آن است كه پس از غیبت امام (ع) عملاً اسلام تعطیل است و در حقیقت ترویج فساد است و این با اسلامی كه مدعی كمال و خاتمیت و تامین كننده سعادت دنیا و آخرت در همه زمان‌ها و مكان‌هاست، مغایر است؛ اسلام مهمترین امر كه امر حكومت بر مسلمان‌هاست را تعطیل نمی‌كند و برای اینكه در ظهور آن حضرت تعجیل كنیم، عقل هم حكم می‌كند كه مسلمان‌ها دارای تكلیفی باشند.

ولایتی با اشاره به مجموعه حركت‌های بیداری اسلامی در 200 سال اخیر، گفت: حركت‌های آزادی بخش و اسلامی كه تعدادشان در جهان اسلام و تاریخ ایران كم نیست، هیچ كدامشان به نتایج مطلوب و نهایی نرسیدند یا اگر رسیدند زود ساكت شدند یا ابتر ماندند، اما در مورد انقلاب اسلامی چیزی كه در عمل مفید فایده واقع شده و اهداف ملت ایران و اهداف ملت‌های مسلمان را به عنوان جهان اسلام برآورده كرده و 30 سال در آن استقامت كرده و پیش رفته، موضوع حاكمیت فقیه یا اصل ولایت فقیه است.

وی با اشاره به پیروزی انقلاب در بهمن ماه 57 به یادآور شد: این انقلاب، این تحول، ریشه‌هایش در تاریخ 1400 ساله اسلام و تشیع است، بنابراین این انقلاب از اسلام شروع شد و جلوتر كه آمد، كار آمدتر شد، با تجربه‌تر شد، سرد و گرم كشیده‌تر شد، شكست‌های قبلی موجب تجربه شد و از نتایج آن استفاده كردند و این شد كه انقلاب اسلامی به ثمر رسید و بر زمین نماند و بعد از رحلت امام(ره) ادامه یافت و به بركت ادامه راه امام توسط خلف صالح امام، توانست این راه به بهترین نحو ادامه دهد.

* كسانی كه عمق قدرت و نفوذ ایران را درك نمی‌كنند از وضعیت دنیای معاصر بی اطلاعند

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل حساسیت جایگاه‌ ایران از نظر جغرافیایی و قدرت تاثیر‌گذاری در عرصه ‌بین‌المللی را از ویژگی‌‌های حكومت ایران برشمرد و گفت: كسانی كه عمق قدرت و نفوذ ایران را درك نمی‌كنند، دلیلش بی اطلاعی از وضعیت دنیای معاصر و طبیعت حكومت و مشكلاتی كه بر سر هر حكومتی به طور عام و بر سر راه جمهوری اسلامی به طور خاص وجود دارد، است، یعنی دنیا و تاریخ را نمی‌شناسد.

ولایتی اضافه كرد: به عنوان مثال به همسایگان خود نگاه كنیم، به افغانستان و عراق جمهوری‌های آسیای مركزی و قفقاز و جزیرة‌العرب و ... نگاه كنیم؛ ببینیم كه این كشورها ثبات دارند؟ هیچ مشكلی ندارند؟ توانسته‌اند سر پای خودشان باشند؟ توانسته‌اند از مرزهای خودشان دفاع كنند؟ كشور بزرگی مثل چین با این عظمت و امكانات، تقریبا دارای یك پنجم جمعیت جهان است، به لحاظ وسعت تقریبا سومین كشور هم ارز كاناداست، به لحاظ سرعت پیشرفت اقتصادی حرف اول را می‌زند و یكی از 5 كشور صاحب حق وتو و صاحب تكنولوژی هسته‌ای است، اما با این حال می‌بینید كه از اطراف توسط آمریكایی‌ها محاصره شده و دائما تحت فشار است.

وی با یادآوری هجمه‌های دشمنان انقلاب در طی سی سال گذشته افزود: آنها اطراف ما را با نیروهای ناتو پر كرده‌اند، ولی كشور ما با وجود محاصره اقتصادی، نظامی، امنیتی، اطلاعاتی، هجوم نرم و اینترنتی كه اكنون خیلی روی آن سرمایه‌گذاری می‌شود؛ توانسته انتخابات برگزار كند، بر دموكراسی پایبند باشد، بر اسلام پایبند باشد و به دفاع از نهضت‌های آزادی بخش بپردازد.

وزیر اسبق امورخارجه با اشاره به سخن رهبر مقاومت اسلامی لبنان مبنی بر اینكه "اگر تعرض به ایران شود ما اسرائیل را برجای نمی‌گذاریم "، گفت: مبارزان لبنان و فلسطین، مبارزان سابق عراق كه امروز در حاكمیتند، متحدین و همسنگران ایران در خاورمیانه و در مرزهای ایران هستند و این نقش بسیار موثر منطقه‌ای جمهوری اسلامی است كه در این هرم، حاكم است و در راس آن ولی فقیه است.

ولایتی با بیان اینكه اگر بخواهیم یك جمع‌بندی درباره رهبری كنونی جمهوری اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای داشته باشیم، هیچ نیازی نیست كه در ابتدا وارد جزئیات شویم، افزود: باید ببینیم كه آنچه كه از امام به عنوان میراث سنگین و بسیار حساس ایشان به جا مانده بود، این میراث حفظ شده و یا علاوه بر اینكه حفظ شده به پیش رفته و اگر این به پیش رفته باشد، نشان از عملكرد درست مقام معظم رهبری است و این كلیت مسئله است.

وی ادامه داد: اینطور نیست كه بگوییم در هر جای تاریخ هر جامعه اسلامی كه رخ دهد، هیچ اشكالی در آن به وجود نمی‌آید و همه چنین مطلق است چراكه همه گروه‌هایی كه در مقابل علی (ع) ایستادند، مسلمان بودند؛ جنگ جمل، حنین، صفین و خوارج با مسلمانان‌ها بود و این خوارج كه دائماً قرآن می‌خواندند و پیشانی‌هایشان از عبادت پینه بسته بود، آنقدر جنایت كردند كه روی جلادان تاریخ را سفید كردند، بنابراین در عمل ما مطلق‌گرایی نداریم بلكه حتماً مشكلات موجود است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تأكید كرد: حضرت نوح (ع) طبق قرآن كریم950 سال پیغمبری كرد، اما تعداد كسانی كه ایمان آورده بودند، همه در یك كشتی سوار شده بودند و اینطور نیست كه ما فكر كنیم دعوت پیامبران منتشر شد، همه مسلمان می‌شوند و اگر شوند، همه مردم آنطور كه باید مانند سلمان فارسی نمی‌شوند، پس اگر اشكالاتی در حكومت بوده به معنای نفی حكومت نیست.

ولایتی درباره ویژگی‌های رهبری رهبر معظم انقلاب با طرح این پرسش كه در طی این بیست سال دستاوردهایمان چه بوده است؟ به حوزه علم اشاره و تصریح كرد: هر آنچه در حوزه علم به دست آوردیم در مقایسه با ادوار گذشته چه قبل از انقلاب و چه بعد از انقلاب بی‌نظیر است؛ تعداد مقالات ثبت شده در منابع بین‌المللی در طی چند سال اخیر حداقل سه برابر شده و بر اساس آماری كه توسط مجامع بین‌المللی منتشر شده، ایران سریع‌‌ترین رشد را در مقالات مورد قبول در مجامع بین‌المللی داشته است.

* ایران امروز جزو ده كشور دارای فناوری ساخت سفینه و ارسال آن به فضا است

وی با اشاره به حوزه فناوری خاطرنشان كرد: اقداماتی كه در هوافضا صورت گرفته، ایران را عضو ده كشور دارای فناوری ساخت سفینه و ارسال آن به فضا كرده و همچنین عضو 10_12 كشوری هستیم كه دارای تكنولوژی موشك‌های پیشرفته بالستیك هستند.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل ایران را نوزدهمین كشور داری تكنولوژی هسته‌ای در دنیا دانست و افزود: به لحاظ تعداد دانشجویان هم از لحاظ كمیت و هم كیفیت رشد پیدا كرده‌ایم، در حالی كه قبل از انقلاب حدود یك دهم تعداد كنونی را دارا بودیم.

ولایتی با بیان اینكه تولیدات و بالا بودن ثروت عمومی و تأمین عدالت و ... نشان از رشد كشور دارد، به تدبیر مقام معظم رهبری در حوزه‌های مختلف بویژه حوزه علم اشاره كرد و اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب درجلسات گوناگون به عناوین مختلف درباره جنبش نهضت نرم‌افزاری صحبت كرده‌اند.

وی تشویق مقام معظم رهبری به علم و نهضت نرم‌افزاری و ملاقات ایشان با كسانی كه نوآوری در حوزه صنعت و فن‌آوری دارند را نشان‌دهنده رغبت و اهتمام ایشان به حوزه علم دانست و گفت: در حوزه ملی یعنی آن چیزی كه به آن هویت ایرانی می‌گوییم، نقش ایشان در تقویت زبان فارسی و حمایت از آن و همچنین تشویق برای تبدیل كلمات لاتین به فارسی و به كار نبردن كلمات بیگانه نقش بسیار مؤثری است.

این كارشناس مسایل سیاسی درباره نقش رهبر معظم انقلاب در حوزه حمایت از نهضت‌های آزادی بخش خاطرنشان كرد: ایشان در دوران ریاست جمهوری و بعد از آن در دوران رهبری نقش درجه اول و موثرترین نقش را در تقویت حركت‌های اسلامی در سایر كشورها داشته‌اند و بدون تردید آنچه امروز به عنوان حزب‌ا... در لبنان است و مقاومت اسلامی را در جنوب لبنان تشكیل داده و نوك پیكان مقاومت اعراب و مسلمانان در برابر صهیونیست هاست، دست پرورده مقام معظم رهبری است. چه‌آنكه ایشان نقش اساسی در تاسیس مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در زمانی كه مبارزین عراق در ایران تبعید بودند، داشته و در حمایت از حماس و جنبش اسلامی نیز چه در زمان ریاست جمهوری و چه در زمان رهبری ایشان نقش اساسی را داشته‌اند.

ولایتی افزود: در ایجاد وحدت بین موازین افغانی تا تشكیل حزب وحدت اسلامی و وحدت بین شیعه و سنی و شكل‌دهی جهاد افغانستان تا پیروزی آنها بر شوروی سابق كه یك علت از سقوط شوروی همین مجاهدین افغانی بودند، بنده در ایران هیچ رجل سیاسی را نمی‌شناسم كه به اندازه مقام معظم رهبری اهتمام و تلاش عملی داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینكه امروزه اگر ایران در سطح بین‌المللی به عنوان یك قدرت منطقه مطرح بوده و یكی از قدرت‌های تاثیرگذار در عرصه بین‌المللی است، بخش اعظم آن به بركت نفوذش در جهان اسلام است، تأكید كرد: هیچ رجل سیاسی در كشور از ابتدای انقلاب تا به حال به اندازه رهبر معظم انقلاب نقش اساسی در تربیت و تقویت این حركت‌هایی كه امروز در جهان اسلام اهداف اسلامی را به نتیجه رسانده و مهمترین مانع سلطه آمریكا در خاورمیانه هستند، نداشته است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تأكید بر اینكه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای موجب احیای عزت شیعه شده و این به دنبال كاری بود كه امام كرد، خاطرنشان كرد:‌ میراث سنگین امام(ره) بر دوش حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به خوبی حمل شد و ایران در گذشته به اندازه 20 سالی كه از عمر ولایت ایشان می‌گذرد، در منطقه نفوذ نداشته است.

ولایتی با اشاره به اظهارات برخی افراد كه سعی می‌كنند درجه ناسیونالیستیشان را بالا نشان دهند و می‌گویند ما در ایران خودمان نیاز داریم و برای چه به خارجی‌ها كمك می‌كنیم، گفت: ما در مقابل از این افراد سوال می‌كنیم كه آیا آمریكایی‌ها، انگلیسی‌ها، ژاپنی‌ها، چینی‌ها، روس‌ها و دیگر كشورها از مرز‌های خودشان بیرون نمی‌آیند؟ آیا سعی نمی‌كنند در بین كشور‌ها‌ی دیگر یك دوست یا متحد و یا پایگاهی پیدا كنند.

وی افزود: زمانی كه از آمریكایی‌ها می‌پرسند چرا ناوگان شما در خلیج فارس تقویت می‌شود، می‌گویند ناوگان ما در خلیج فارس از منافع آمریكا حمایت می‌كند. انگلیسی‌ها نیز با تمام مشكلاتی كه در مسائل اقتصادی دارند، در كشور‌ها‌ی دیگر نیرو مستقر می‌كنند. اما برای چه این كار را می‌كنند؟ پاسخ یك كلمه است و آن كلمه كلمه‌ای شكافته شده است و هر كس به آن در طول تاریخ عمل كرده موفق شده است.

این كارشناس مسایل تاریخی با ذكر فرمایشی از امیرالمومنین علی (ع) مبنی بر اینكه "مردمی ذلیل نشوند مگر اینكه در خانه خود نشستند و دشمن به سراغ آنها آمد "، تصریح كرد: یعنی اگر ما در داخل مرز‌هایمان باشیم و بنشینیم، دشمن همان‌طور كه اكنون هم می‌بینیم اطرافمان نیرو می‌چیند و در این صورت حتماً موضعمان در دفاع از منافع ملی‌مان ضعیف‌تر می‌شود، اما اگر در لبنان حضور معنوی بسیاری داشته باشیم، متحدین ما در لبنان هم از مواضع خودشان در لبنان دفاع می‌كنند و هم سنگر ما در بیرون از مرزها هستند، لذا این نوع حركت كارایی خودش را موقعی نشان می‌دهد كه تهدید‌ها علیه ما شدت می‌گیرد.

ولایتی نقش مقام معظم رهبری در ایجاد وحدت بین مسلمانان جهان و شیعه و سنی را نقش بسیار اساسی توصیف كرد و اظهار داشت: مگر می‌شود در مقابل تحریك بیگانگان در ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی مقاومت كرد، جز اینكه از طریق عاقلانه حركت كنیم؟ مگر نمی‌بینید كه وابستگان بیگانه در كشور پاكستان بعضی از عوام را تحریك می‌كنند. در كشور پاكستان یا افغانستان یا بعضی جاهای دیگر یا در سعودی كه بالاخره نقش اساسی در این تحریف‌ها دارند، این‌ها این شعار را می‌دهند كه شیعه مثلاً كافر است یا فلان مفتی وابسته فتوا می‌دهد كه مثلاً شیعه از اسلام خارج است.

وی با تأكید بر اینكه اگر تلاش‌ها، تدابیر و حمایت‌های مقام معظم رهبری نبود آن وقت معلوم می‌شد كه چگونه از درون جهان اسلام علیه ما معاند می ‌ساختند، یادآور شد: مگر نشد كه اول انقلاب یك كشور اسلامی را علیه ما بسیج كردند و یكی از طولانی‌ترین جنگ‌های تاریخ معاصر را بر ما تحمیل كردند.

وزیر اسبق امورخارجه اضافه كرد: عراق یك كشور اسلامی است، ولی تبلیغ كردند كه ایرانیان مجوسند و به جهان غرب طمع دارند، صدام نیز در جاهای مختلف بیان می‌كرد كه من از كل جهان عرب دفاع می‌كنم و یا اینكه ایرانی كه انقلاب كرده انقلاب اسلامی نیست، بلكه انقلاب ایرانی‌ها است و این‌ها دنباله‌های مثلا زرتشتی‌های گذشته هستند و با اعراب و مسلمان‌ها سر نا‌سازگاری دارند.

ولایتی همچنین تأكید كرد: اگر این تمهیدات زیر‌بنایی نباشد، امكان اینكه انسان بتواند در جامعه اسلامی بین امت اسلامی سرفراز زندگی كند و پرچم‌دار احیای اسلام در جهان امروز باشد، وجود ندارد، اما امروزه به بركت تدبیر امام و رهبری ایران بخواهد یا نخواهد پرچم‌دار احیای اسلام و بیداری اسلامی در كل دنیاست و دشمنان ما به این اقرار دارند و دوستان ما هم این را قبول دارند و این نشد مگر در سایه این تدابیر نظری و عملی كه ایشان در این سال‌ها داشتند.

* با تدبیر رهبر معظم انقلاب سفر حج از سر گرفته شد

وی با اشاره به درگیری سال 66 حج و بسته شدن حج به روی ایران، یادآور شد: بهمن سال 67 خدمت امام رسیدم و گزارشات مذاكرات ایران و عراق را دادم، امام فرمودند یك كاری برای حج بكنید، ما كه نمی‌توانیم حج نرویم. بالاخره تلاش‌هایی كه كردیم نشد تا اوایل رهبری مقام معظم رهبری، ایشان ما را خواستند و فرمودند كه یك كاری كنید و این را پیگیری كردند و بالاخره با تدابیری كه شد حج برقرار شد، در حالیكه از موضع غرب تصور كنید كه اگر این ادامه پیدا می‌كرد و بهانه به دست دشمنان ما می‌داد، می‌گفتند اینها به حج معتقد نیستند و به همین دلیل حج نمی‌آیند.


مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با یادآوری اتفاقاتی كه در زمان رهبری رهبر معظم انقلاب رخ داد، اضافه كرد: در زمان رهبری ایشان اتفاقاتی افتاد كه وضعیت ما را در دنیا و منطقه بسیارمشكل تر كرد؛ فروپاشی شوروی، حمله آمریكا به عراق، حمله آمریكا به افغانستان در همین زمان به راه افتاد.

ولایتی با اشاره به فروپاشی شوروی و تبدیل آن به 15 كشور خاطرنشان كرد:‌ در آسیای مركزی و قفقاز تعدادی كشور تشكیل شد و كشورهای مختلف دنیا به خصوص غربی‌ها برای نفوذ در این كشورها مسابقه می‌دادند، روسیه به جا مانده از شوروی نیز تلاش می‌كرد تا جای خود را در آنجا حفظ كند.

وی افزود: درگیری بین آذربایجان و ارمنستان، درگیری بین معارضین تاجیك و دولت تاجیكستان، درگیری بین تاجیكستان و ازبكستان، تأسیس پایگاه‌های نظامی آمریكا در شمال ما ایران و حضور آمریكایی‌ها در دریای خزر در همین زمان اتفاق افتاد.

* اگر جنگ در كنار صدام و مقابل آمریكا به رهبری تحمیل میشد معلوم نبود الان چه وضیعتی داشتیم

وزیر اسبق امور خارجه یادآور شد: آمریكایی‌ها كه به عراق حمله كردند، عده‌ای در مجلس سوم كه بعضاً امروز باعث مشكلاتی در كشور شدند، از بنده كه وزیر خارجه بودم می‌خواستند اعلام كنیم آمریكا به خاك ما تجاوز كرده و ما برویم كنار صدام حسین. این‌ها آن زمان صدام حسین را خالد‌بن‌ولید نامیدند و گفتند آمریكایی‌ها با پای خودشان به خلیج فارس آمدند و ما باید با عراق متحد شویم و جهت جنگ را عوض كنیم و جهت دشمن خودمان را از حكومت صدام به سمت حكومت سعودی ببریم و با آمریكایی‌ها در خلیج فارس وارد جنگ شویم و گزارش‌هایی را می‌آورند.

ولایتی با بیان اینكه همان‌هایی كه در مجلس ششم اكثریت را در دست داشتند، در مجلس سوم هم در اكثریت بودند، اما در این زمان موضع‌گیری‌شان درست عكس مجلس ششم بود و تلاش می‌كردند كه دولت و رهبری را سوق دهند به سمتی كه ما در كنار عراق با آمریكایی‌ها بجنگیم، تأكید كرد: اما تدبیر مقام معظم رهبری مانع از این شد كه ما وارد جنگی شویم كه حتماً شكست‌مان در آن قطعی بود و هیچ پاسخی نداشتیم به ملتمان برای تاریخ آینده بدهیم كه چرا ما سری را كه درد نمی‌كرد، دستمال بستیم و در كنار كسی قرار گرفتیم كه هیچ اعتمادی به او نیست و به مدت 8 سال به ما حمله كرد.

وی ادامه داد: در این صورت هرچه ما تأسیسات داشتیم، در كنار تاسیسات عراق با هواپیماهای آن‌ها بمباران می‌شد و هر چه از اول انقلاب بافته بودیم، پنبه می‌شد به دلیل یك اشتباه استراتژیك كه می‌خواستند همان مجلس سومی‌ها به رهبری تحمیل كنند و ایشان با درایت جلوی فشار آن‌ها ایستادند.

ولایتی افزود: من رفتم در مجلس و نشستم كه بعضی افراد بیایند و گزارش بدهند و در آن جا به اثبات برسانند كه بعضی از هواپیماها و موشك‌های آمریكایی كه می‌خواستند به بغداد بزنند، به نوعی از گوشه خاك ایران به بغداد رفته و در نتیجه به خاك ما تجاوز شده، پس وقتش است كه وارد جنگ با آمریكا شویم.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل با بیان اینكه تدبیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای مانع از این شد كه ایران در یك جنگ ناخواسته كه هیچ توجیهی ندارد، منهدم شود، گفت: صدام حسین در دنیا متهم بود به اینكه بمب شیمیایی مصرف كرده و سلاح‌های كشتار جمعی دارد و حدود 16 یا 15 قطعنامه در سازمان ملل علیه او تصویب شده و همه زمینه‌های بین‌المللی توسط حكومت بوش برای حمله به عراق فراهم شده بود و بیشتر از 42 كشور در حمله عراق شركت كرده بودند؛ در چنین معركه‌ای آن عده‌؛ همان عده‌ای كه می‌شناسید و عرض كردم و متوجه شدید كه چه گروهی را عرض می‌كنم، اصرار داشتند برای اینكه دولت اعلام كند كه آمریكایی‌ها به خاك ما تجاوز كرده، پس ما هم باید در كنار صدام وارد جنگ با آمریكا شویم.

* در 18تیر دولت بعنوان اپوزیسیون و ضد حاكمیت عمل می‌كرد

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به ماجرای 18 تیر سال یادآور شد: مقدمه این ماجرا این بود كه روزنامه سلام به كانون ضد حاكمیت تبدیل شده بود و دولت نیز به عنوان یك اپوزیسیون و ضد حاكمیت عمل می‌كرد. روزنامه سلام را بر اساس قانون مطبوعات بستند، تظاهراتی در كوی دانشگاه صورت گرفت؛ بعد آمدند در دانشگاه تهران متحصن شدند، وزارت علوم در آن زمان برای این متحصنین كه بهانه اصلی‌شان بسته شدن روزنامه سلام بود از دانشگاه علم و صنعت غذا درست می‌كرد و به دانشگاه تهران می‌آورد. همین‌ افراد به خیابان‌ها آمدند و بالاخره عده‌ای هم به‌آن ها پیوستند؛ عده‌ای كه كارشان این بود كه اگر پول به آنها می‌دادند هر‌چه سر راهشان می‌دیدند، آتش می‌زدند. تظاهرات شروع شد و ادامه پیدا كرد؛ از جلوی دانشگاه به سمت خیابان جمهوری آمدند و قصدشان این بود كه از خیابان جمهوری بیایند تا دفتر رهبری برسند.

ولایتی با تأكید بر اینكه اینها ضد حاكمیت و مرتبط با دولت بودند، تصریح كرد:‌ بالاخره دخالت دبیر‌خانه شورای امنیت و سپاه در آن زمان موجب شد این‌ها برگردند و بعد یكی از اینها كه دستگیر شده بود و الان در آمریكا است و با ضد انقلاب همكاری می‌كند، در زندان گفت كه معاون وزارت كشور فرماندهی ما را بر عهده داشت و با تلفن‌های همراه با هم در ارتباط بودیم، گفته بودند كه ما برویم به سمت دفتر رهبری و آن زمانی كه تهدید به مقابله شد، دوباره همان معاون وزارت كشور گفت برگردید. یعنی مركز سازمان‌دهی علیه حاكمیت در وزارت كشور بود.

* بسیاری از سردمداران 18تیر امروز از طریق رسانه‌های بیگانه علیه نظام و اسلام حرف می‌زنند

وی به خنثی شدن ماجرای 18 تیر بوسیله حضور مردم و راهپیمایی آنها در 23 تیر‌ماه كه ابعاد گسترده‌ای داشت اشاره كرد و با بیان اینكه تدبیر بسیار حكیمانه‌ای می‌‌خواهد كه با چنین توطئه‌هایی كه یك سرش در خارج است مقابله كرد، گفت: بسیاری از كسانی كه سردمدار این كارها بودند، الان در خارج و با بیگانگان مرتبط هستند و از طریق رسانه‌های آنها علیه نظام، مقدسات نظام و شیعه حرف می‌زنند و معلوم می‌شود كه این‌‌ها مخالفتشان با اسلام است و علتش نیز وابستگی و نفی شخصی است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینكه كنار زده ‌شده‌های زمان امام راحل بعد از امام و در پی این جریانات با هم متحد شدند، اظهار داشت: زمانی امام فرمودند كه من به نخست وزیری بازرگان، ریاست جمهوری بنی صدر و قائم مقامی آقای منتظری راضی نبودم؛ اینها در این سال‌ها همه با هم جمع شدند؛ نهضت آزادی‌ها، كسانی كه در دفتر آقای منتظری بودند و دیگران، منافقین و سلطنت‌طلب‌ها‌ همه با هم جمع شدند و دوباره اتفاقات قبل را با هم ایجاد كردند.

* تقی زاده ها و میرزا‌حسین‌خان سپهسالارها امروز به انگلیس یا آمریكا می‌روند و از آنها مواجب می‌گیرند

ولایتی ادامه داد: اینها تا زمانی كه در قدرت هستند حرفی ندارند، اما اگر كنار بروند، به هر قیمتی دست و پا می‌زنند تا بر سر قدرت بمانند.

وی با اشاره به اینكه ما از این افراد در تاریخ معاصر‌مان فراوان داریم، یادآور شد: در زمانی كه كشور مبتلا به حكومت قاجار و پهلوی بود، بسیاری از رجال سیاسی كشور وابسته به خارج و زمینه‌ساز نفوذ خارجی‌ها در كشور بودند و امروز هم شما می‌بینید بسیاری از كسانی كه به نوعی مورد طرد حكومت قرار گرفتند، در پناه خارجی‌ها قرار گرفتند، حال بین تقی‌زاده و میرزا‌حسین‌خان سپهسالار و فرهاد میرزای معتمد و دیگران كه به انگلیس یا روس وابسته بودند با افرادی كه امروز به انگلیس یا آمریكا می‌روند و از آنها مواجب می‌گیرند و هر آنچه آنها بخواهند از رسانه‌های آنها علیه ایران و حاكمیت جمهوری اسلامی بیان می‌كنند چه فرقی وجود دارد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل افزود: اینكه در مقابل چنین مجموعه‌ای، نظام حفظ شده، از مشخصات اصلی یك حاكمیت مدبرانه است و اگر در حوزه‌های دیگر حاكمیت دقت كنید، می‌بینید كه هر جایی كه دولت‌ها انگی داشتند، رهبر معظم انقلاب توانسته با هدایت تا آن جایی كه میسر بوده، آن‌ را برطرف كند و اگر دولت‌ها به حال خود رها شده بودند، معلوم نبود كه كار انقلاب به اینجا برسد كه ملاحظه می‌كنید.

*فتنه اخیر بزرگ‌ترین نمونه از موانع استمرار حاكمیت جمهوری اسلامی بود

ولایتی فتنه اخیر را بزرگ‌ترین نمونه از موارد مشكل استمرار حاكمیت جمهوری اسلامی كه با لطف الهی و تدبیر مقام معظم رهبری خنثی شد، عنوان كرد و گفت: در اواخر مجلس ششم دو نفر از سران قوا نامه نوشتند به مقام معظم رهبری كه انتخابات مجلس هفتم عقب بیفتد، اما ایشان محكم ایستادند و گفتند سر همان تاریخ كه وزارت كشور و شورای نگهبان اعلام كردند باید این انتخابات برگزار شود و استدلال هم این بود كه اگر این كار رویه شود و انتخابات انجام نشود، عملاً جمهوری اسلامی بدون قوه مقننه می‌شد و این یعنی سست شدن یكی از پایه‌های جمهوریت نظام و اتفاقا آن‌هایی كه نامه نوشتند كسانی بودند كه معمولاً در حرف‌هایشان بر تكیه به جمهوری نظام تأكید می‌كردند.

وی با بیان اینكه در انتخابات اخیر عده‌ای گفتند انتخابات باید ابطال شود، اضافه كرد: بعضی گفتند تقلب شده اما مقام معظم رهبری اجازه دادن شورای نگهبان مهلت دریافت شكایات را تمدید كند و تمدید هم شد، اجازه هم دادند كه شورای نگهبان عده‌ای را انتخاب كند تا صندوق‌ها را بشمارند، 6 نفر انتخاب شدند و بنده هم یكی از آن‌ها بودم. تماس گرفته شد با بعضی از كاندیدا‌ها كه شما هر جایی را كه فكر می‌كنید تقلب شده مشخص كنید، نماینده‌های شما و این 6 نفر و از وزارت كشور و شورای نگهبان هم می‌آیند، دوربین‌های تلویزیونی هم زنده پخش كنند، اما حاضر نشدند این كار را كنند و بعداً گفتند كه منظورمان این است كه مقدمات انتخابات جوری بود كه جهت رای‌گیری را عوض كرد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینكه چگونه می‌شود در انتخاباتی كه این همه ناظر، معتمدین محل، وزارت كشور و شورای نگهبان وجود دارند، تقلب اتفاق بیفتد؟ تأكید كرد: از طرفی این ناظرین همان افرادی بودند كه در انتخابات قبلی هم بودند و اگر این انتخابات ابطال است، پس باید انتخابات قبلی هم ابطال شود.

ولایتی همچنین تصریح كرد: كاندیدا‌ها نیز در صندوق‌ها نماینده داشتند، پس چه گونه هیچ موردی از تقلب گزارش نشد و در مصاحبه‌ای كه صدا و سیما از نما‌ینده‌های كاندیدا‌ها گرفت، همه انتخابات را تایید كردند و مشكلی را بیان نكردند؟

وی ادامه داد: آقای ابوترابی كه از جمله این 6 نفر بود، با یكی از این كاندیدا‌ها تماس گرفت و گفت شما كه می‌گویید ابطال كنیم، اگر ابطال شود، دوباره همین وزارت كشور و شورای نگهبان باید انتخابات را اجرا كنند، اما آن آقا گفته بود باید یك عده‌ای دیگر به عنوان ناظر انتخاب شوند، این به این معنی است كه این حكومت را كنار گذاشته و حكومتی دیگر را روی كار بیاورند، چرا‌كه این‌ها اركان نظام هستند و اگر كسی در اركان نظام شك كند، یعنی در خود نظام شك كرده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خطاب به افرادی كه خواستار ابطال انتخابات شده‌ بودند، گفت: حالا فرض كنیم انتخابات ابطال شد و در انتخابات بعدی گروهی دیگر پیروز شوند، آیا این حق را به گروه اول می‌دهید كه خواستار ابطال مجدد انتخابات باشند؟ اگر این حق را نمی‌دهید، پس چه طور فقط این حق را برای خود می‌خواهید و اگر این حق را می‌دهید كه این روند همینگونه ادامه پیدا می‌كند و دیگر هیچ دولتی روی كار نمی‌ماند و كشوری باقی نمی‌ماند، به همین دلیل مقام معظم رهبری با قاطعیت در نماز جمعه 29 خرداد فرمودند ابطال انتخابات ممكن نیست و هركس اعتراض دارد از مسیر قانونی اقدام كند.

ولایتی در پایان اظهار داشت: این تدابیر باعث شد تا كار تمام شود، اما بعضی می‌گویند اگر در همان 18 تیر با كسانی كه مقصر بودند، برخورد شده بود، ماجرا‌ی بعد از انتخابات امسال را نداشتیم، البته استدلال طرف مقابل این است كه ما با بخشش و عطوفت خود با آنها اتمام حجت كردیم، بلكه آنها به خود برگردند اما آنها همان كار و نیت را این بار در ابعاد بزرگتر ادامه دادند و حالا بعد از اینكه حامیان خارجی اینها شكست خوردند و از این داخلی‌هایی كه دانسته یا ندانسته آب به آسیاب دشمن ریختند، ناامید شدند، كم كم كوس رسوایی این نوع ارتباطات را بر سر بازارهای سیاست دنیا می‌زنند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com