تبلیغات
خارج از گود - اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی؛ چرا آقازاده‌های متهم به نقش داشتن در اغتشاشات به دادگاه احضار نشدند؟
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به آیت‌الله آملی لاریجانی؛ چرا آقازاده‌های متهم به نقش داشتن در اغتشاشات به دادگاه احضار نشدند؟

                                                       

متن نامه اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خطاب به قوه قضاییه به شرح ذیل است؛

محضر ریاست محترم قوه قضائیه آیت‌الله لاریجانی

سلام علیكم؛

اوایل اردیبهشت‌ماه سال جاری بود كه با توجه به رو به اتمام بودن دوران حضور آیت‌الله هاشمی شاهرودی در مسند ریاست قوه قضائیه، خبرهایی از حضور یك شخصیت عالم و جوان در این مسند به گوش می‌رسید و این امیدها را در دل زنده می‌كرد كه حسرت‌های برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی، جرائم، زمین خوری‌ها و ... در دل جنبش دانشجویی آرمانخواه و مردمی كه دل به آرمانهای این انقلاب و نظام بسته‌اند، تمام خواهد شد.
البته نباید زحمات و فداكاری‌های قبلی‌ها در این مكان بسیار مهم و تأثیرگذار چشم پوشی كرد اما ویرانه تحویل گرفته شده توسط آیت‌الله شاهرودی هرگز به آبادی مطلوب تبدیل نشد.
بی‌شك سالی كه گذشت به لحاظ سیاسی، اجتماعی و قضایی اگر نگوییم كه بی‌سابقه بود، لااقل كم‌سابقه بود. حضور 40میلیونی مردم در پای صندوقهای رأی و رأی به شخصیتی كه سعی در احیای آرمانهای ناب انقلاب و اسلام ناب بود، در تاریخ ثبت شد. اما با سعی عده‌ای در جهت تلخ كردن كام مردم توسط افرادی خودفروخته و یا غافل وارد فاز جدیدی شد و هتك حرمت از آبروی نظام شد. گرچه عده‌ای از عناصر درجه دو و سه دستگیر و محاكمه شدند اما همانا سران اصلی فتنه یعنی موسوی و كروبی با وجود شكایت بیش از 120نماینده مجلس، امضای طومار با بیش از یك‌ میلیون امضا از سوی مردم و تجمعات مختلف جلوی قوه قضائیه آزادانه به زندگی خود ادامه می‌دهند و با صدور بیانیه‌های مختلف سعی در سلب آرامش از جامعه را دارند.
پس از پیروزی انقلاب پرشكوه اسلامی، هر از چند سالی گروهی با هدف فتنه‌انگیزی دست به اعمالی می‌زنند و در جهت منافع دشمنان انقلاب قدم برمی‌دارند. با جریان شناسی سال‌های پس از انقلاب كاملاً متوجه می‌شویم كه از همان اول انقلاب عده‌ای پای ثابت همه فتنه‌ها بوده‌اند و چون برخورد قاطعانه‌ای با آنها صورت نمی‌گیرد، دوباره پس از مدتی ظهور می‌كنند. دقیقاً ده‌ سال قبل نیز، یعنی در 18تیر سال 78 هم عده‌ای بودند كه با قلمشان و یا با اقدامشان فتنه‌ای برای مملكت و نظام درست كردند و اگر آن سال برخورد قاطعی با آنان می‌شد، قطعاً تبعات حوادث پس از انتخابات هم به مراتب كمتر می‌شد و اگر امروز هم برخوردی با فتنه انگیزان نشود، چند سال بعد نیز این دمل چركین سرباز خواهد كرد و شاهد حوادثی مشابه خواهیم بود. تنها راه جلوگیری از تكرار حوادث مشابه خشكاندن ریشه فتنه است و این نیز میسر نیست مگر با برخورد قاطعانه و محكم با عوامل فتنه.
حضرت آیت‌الله آملی، سوالی كه هنوز در اذهان بی‌جواب مانده است این است كه چرا پس از حضور جنابعالی در قوه قضائیه، دیگر خبری از برگزاری دادگاههای علنی نشد؟ چرا آقازاده‌هایی كه از آنها به عنوان عناصر اصلی اغتشاشات نام برده شد به دادگاه احضار نشدند؟ چرا در نظام جمهوری اسلامی هنوز عده‌ای از مصونیت آهنین برخورد دارند؟ چرا كروبی و موسوی دستگیر نشدند و هزاران چرای بی‌جواب دیگر. بی‌شك جنابعالی و همكارانتان پیام روشن و واضح حضور مردم در روز 9دی و 22بهمن را به خوبی درك كرده‌اید و به اهمیت آن واقفید و حال چرا این پیام‌ها جامه عمل نمی‌پوشد سوالی است كه بی‌گمان دستگاه قضا باید جواب قانع‌كننده‌ای برای آن داشته باشد.
جناب آقای آیت‌الله آملی، سخنرانی پرشور و امیدآفرین حضرتعالی در مراسم تودیع و معارفه روسای جدید و قدیم قوه قضائیه همچنان در گوشمان نجوا می‌كند. سخنانی كه در آن از برخورد قاطع با مفاسد اقتصادی، زمین‌خواری‌ها و برداشتن مصونیت‌های آهنین و برابری همه در برابر قانون به میان آمده بود. بی‌گمان حافظه تاریخی ملت ایران پرونده‌های مفاسد بزرگی چون شهرام جزایری‌ها، و مظلومیت افرادی چون هادوی‌ها در پرونده زمین‌خواری را از یاد نخواهد برد.
حال سوال این است كه چرا پس از گذشت بیش از سی سال از عمر با بركت این انقلاب باید كار به جایی برسد كه وزیر مسكن جمهوری اسلامی در تریبون عمومی از مردم بخواهد كه برای مبارزه با پرونده زمین‌خواری كه ارزش آن بیش از 270میلیارد تومان است و تنها 70میلیارد تومان پول وكیل پرونده شده است، قدم پیش بگذارند كه البته مطمئناً این پرونده، نمونه‌ای از پرونده‌هایی از این دست است. آیا همچنان باید مانند روزهای اول انقلاب خود مردم وارد عرصه شوند؟ آیا قوه قضائیه ناظر خواهد بود و خم به ابرو نخواهد آورد؟ آیا نباید برخوردی قاطع با این دست پرونده‌ها شود؟
رهبر معظم انقلاب در پیام خود به یكی از تشكل‌های دانشجویی نقشه راهی برای آنها ترسیم می‌كنند و با عبارت «عدالتخواهی لب انتظار ما از دانشجویان» است؛ آنها را به وظیفه خطیر عدالتخواهی رهنمود می‌فرمایند اما متأسفانه شاهد آن هستیم كه در پاسخ به بیانیه‌ یك تشكل دانشجویی در اعتراض به آزادی متهمی كه به فاصله‌ چند ساعت پس از بازداشت آزاد شده بود مسئول آن تشكل به دادگاه احضار می‌گردد و در راه مطالبه عدالت محكوم می‌گردد. قطعاً هیچ توجیهی از سوی مسئولین قوه قضائیه در برخورد با چنین فعالیتهای عدالت‌خواهانه دانشجویان توجیه‌پذیر نیست.
به هر حال آنچه ذكر شد تنها چند مورد از دغدغه‌ها و آرزوهایمان در قبال قوه قضائیه بود. قوه‌ای كه اقتدار آن همانا باعث اقتدار نظام شده و آرامش خاطر را به مردمی كه در راه این انقلاب از هیچ كوششی دریغ نكرده‌اند باز خواهد گردانید. امیدواریم مجالی پیش آید تا بصورت رو در رو از ناكرده‌ها بگوییم و از ناگفته‌ها بشنویم و روزی كه در محضر حضرت حق حاضر می‌شویم سر خود را با افتخار بالا بگیریم.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com