تبلیغات
خارج از گود - طوسی:برای خلع سلاح هسته‌ای كشورهای زورگو جدول زمان‌بندی تعیین شود.
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

طوسی:برای خلع سلاح هسته‌ای كشورهای زورگو جدول زمان‌بندی تعیین شود.

                                             

سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: باید یك جدول زمان‌بندی برای خلع سلاح هسته‌ای كشورهای زورگو تعیین شود.

مهدی طوسی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در نشست خبری "غزه در آتش ـ خلع سلاح‌هسته‌ای آرزویی دست‌یافتنی " كه در دفتر مركزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان برگزار شد، با بیان اینكه آنچه كه امروز در فلسطین اتفاق می‌افتد در چند حوزه قابل بررسی است اظهار داشت: هر چند در 30 سال بعد از انقلاب شاهد موضع‌گیری‌های از جانب مسئولان، مردم و جنبش دانشجویی در قبال فلسطین بودیم اما جریان دانشجویی همچنان به مواضع خود پایبند است.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینكه آنچه كه امروز در فلسطین اتفاق می‌افتد در چند حوزه قابل بررسی است خاطر نشان كرد: حوزه اول حوزه بین‌الملل است و شامل كسانی می‌شود كه داعیه حقوق بشر دارند و تحت آن جنایت های مختلفی را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: جنایت 60 سال صهیونیست‌ها بر مردم فلسطین سند تاریخی به شمار می‌رود كه نشانگر عمق فجایعی است كه این رژیم به بشریت روا داشته است و این مسئله مهر باطلی بر یاوه‌گویی‌های كشورهای مدعی حقوق بشر می‌زند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با طرح این پرسش كه چرا در جوامع بین‌المللی هیچ موضع‌گیری در خصوص مسئله فلسطین صورت نمی‌گیرد؟ اظهار داشت: به جز جمهوری اسلامی ایران و چند كشور هیچ كشوری از فلسطین حمایت نمی‌كند.

طوسی افزود: كسانی كه مدام ادعا می‌كنند كه دعوای میان اسرائیل و فلسطین و شیعیان لبنان یك دعوای مذهبی است و به همین دلیل خود را از دخالت در آن مبرا می‌كنند در مقابل جنایات فجیع غزه و فلسطین سكوت كرده‌اند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به این دسته از سران كشورهای اسلامی گفت: سكوت شما حاوی پیامی است و آن پیام این است كه شما یهودی مسلك هستید و قبل از آنكه مسلمان باشید اسرائیلی به شمار می‌روید.

وی اینگونه سران كشورهای اسلامی را نفوذی‌های روباه پیر انگلیس و صهیونیست‌ها در جهان اسلام عنوان كرد و خواستار عبور سران جهان اسلام از چنین افرادی شد.

طوسی با بیان اینكه كسانی كه با حكومت دیكتاتور مآبانه بر مردم خود حكومت می‌كنند باید به زیر كشیده شوند یادآور شد: این مسئله در ایران اتفاق افتاد كه شاه فردی دیكتاتور مآب بود و توسط مردم به زیر كشیده شد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل بیداری و در صحنه بودن را ویژگی‌های ملت ایران عنوان كرد و گفت: این ملت‌ها هستند كه می‌توانند از سران خود عبور كنند و بایستی سران كشورهای اسلامی كه اعتقادی به اصول اسلام ندارند و به حمایت از كفار بر می‌آیند توسط مردم طرد شده و مردم آن كشورها از سران خود عبور كنند.

وی سومین حوزه قابل بررسی در خصوص فلسطین را حوزه جمهوری اسلامی ایران برشمرد و تصریح كرد: چرا در ایام نوروز این مسئله فراموش شد و كار به جایی رسید كه مسلمانان در قبال تخریب قبله اول مسلمین سكوت می‌كنند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با طرح این پرسش كه آیا چیزی مهمتر از اعتراض در خصوص كشتار مسلمانان و انسان‌ها وجود دارد؟ اظهار داشت: مردم بایستی در قبال این قضیه حساس‌تر بوده و از خود واكنش نشان دهند.

طوسی همچنین توجه به مسائل مربوط به فلسطین را متوجه مسئولان دانست و افزود: البته درست است كه كشور در ماههای گذشته درگیر فتنه بود و در انتها هم مردم و مقام معظم رهبری به صحنه آمدند اما مسئولان بایستی همت بیشتری برای پرداختن به فلسطین به خرج دهند.

وی افزود: دستگاه دیپلماسی هیچ واكنشی در این خصوص نشان نمی‌دهد و در قضیه‌ای مانند سلمان‌رشدی و همچنین روز هولوكاست هیچ موضع‌گیری از سوی مسئولان دستگاه دیپلماسی كشور صورت نگرفت.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل خواستار عزم جدی‌تر دستگاه دیپلماسی در قبال مسئله فلسطین شد و عزم جدی مسئولان را در این خصوص مطالبه كرد.

طوسی همچنین تأكید كرد: ملت‌هایی كه در قبال فلسطین سكوت می‌كنند به زودی شاهد حمله قدرت‌های استكباری به خود خواهند بود و این مسئله گریبان آنها را نیز خواهد گرفت.

وی در ادامه به دستیابی ایران به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای اشاره كرد و گفت: جمهوری اسلامی ایران پس از تعلیق به انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای دست یافت كه این مسئله مورد حمایت توده جامعه نیز قرار گرفت و هیچ چیز بهتر از این نیست كه در كشور مردم از مسولان راضی باشند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینكه نظام جمهوری اسلامی ایران از ابتدا سنگ بنای خود را بر حمایت از مواضع ملت‌های جهان بنا نهاده است تصریح كرد: نظام همیشه قصد دارد از حقوق ملت‌های آزادی‌خواه جهان دفاع كند و هیچ گاه نیز از حقوق خود كوتاه نخواهد آمد.

طوسی در خصوص معاهده NPT نیز گفت: این معاهده ناعادلانه است البته بایستی تفكر داشتن سلاح‌هسته‌ای نابود شود كه جمهوری اسلامی ایران در خصوص آن موضع‌گیری كرد كه این مسئله در NPT آمده است اما برنامه خلع سلاح از سوی عده‌ای كشور و به دلیل داشتن سلاح هسته‌ای رعایت نمی‌شود.

وی اینگونه اقدامات را اجحاف در حقوق ملت‌ها عنوان كرد و افزود: این مسئله نشان از تبعیض گسترده در معاهدات بین‌المللی دارد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با ابراز انتقاد از سكوت آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در قبال اقدامات آمریكا اظهار داشت: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در خصوص تجهیز آمریكا به سلاح‌ هسته‌ای سكوت كرد و این نقطه ضعف بزرگی برای این سازمان به شمار می‌رود.

طوسی با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران به عنوان پرچمدار دفاع از ملت‌های آزادی‌خواه اینگونه اقدامات سازمان انرژی اتمی را بر نمی‌تابد تصریح كرد: مسئولان كشورمان به صورت شجاعانه خلع سلاح‌هسته‌ای را مطرح كردند.

وی با بیان اینكه كشورهای آمریكا و روسیه در یك حركت نمایشی اعلام كرده‌اند كه كلاهك‌های هسته‌ای خود را كاهش می‌دهند خاطر نشان كرد: این اقدام كافی نخواهد بود و بایستی اقدامات جدی‌تری صورت گیرد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأكید بر اینكه آرمان اصلی ایران این است كه باید تفكر دستیابی به سلاح هسته‌ای از بین برود، داشتن بمب هسته‌ای را در تفكر جمهوری اسلامی ایران پلید عنوان كرد و گفت: دكترین نظامی ایران یك دكترین دفاعی است و چنین دكترینی سلاح هسته‌ای را بر نمی‌تابد.

طوسی همچنین اظهار داشت: بایستی یك جدول زمان‌بندی خلع سلاح هسته‌ای از سوی آژانس ارائه و اعلام شود و مسئولان هم باید این مسئله را از آژانس مطالبه كند.

وی با طرح این پرسش كه چرا باید اسرائیل كلاهك هسته‌ای و سلاح‌كشتار جمعی داشته باشد؟ اظهار داشت: با شجاعت و خردمندی بایستی در ملت‌ها بیدار شود و همه آنها علیه آمریكا متحد شده و همانگونه كه ملت ایران هویت خود را شناختند آنها نیز هویت خود را بشناسند و در مقابل رژیم‌هایی مانند اسرائیل بایستند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل با تأكید بر اینكه چشم امید بسیاری از ملت‌ها به پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران است خاطر نشان كرد: نباید فراموش شود كه اولین استفاده از انرژی هسته‌ای برای ساخت بمب اتم توسط آمریكا صورت گرفت و آنها خود به وجود آورنده تفكر استفاده از سلاح هسته‌ای هستند.

طوسی در ادامه به موضع‌گیری‌های رئیس‌جمهور آمریكا مبنی بر حمله هسته‌ای به ایران اشاره كرد و گفت: این اقدام اوباما بی‌خردی و فصیحانه بود البته قبل از این تصور می‌كردیم كه بوش فرد احمقی است اما امروز دریافتیم كه اوباما از بوش هم احمق‌تر است.

وی اضافه كرد: اوباما بعد از اینكه دریافت و فتنه‌ها موفق نبودند تصمیم گرفت كه ایران را تهدید هسته‌ای كند و كشوری كه جمهوری اسلامی ایران را به استفاده از بمب هسته‌ای تهدید می‌كند. ممكن است این مسئله را در قبال سایر كشورها نیز استفاده كند كه این آگاهی سایر ملل جهان را می‌‌طلبد.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com