تبلیغات
خارج از گود - نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به وزیر علوم
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نامه اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل خطاب به وزیر علوم

Imageاتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل در خصوص وضعیت دانشگاه ها نامه سرگشاده ای را خطاب به دكتر كامران دانشجو وزیر علوم تحقیقات و فناوری منتشر كرد.

جناب آقای دكتر دانشجو

وزیر محترم علوم تحقیقات و فناوری

بازخوانی ماهیت انقلاب اسلامی ایران و ارزیابی وضعیت موجود نسبت به آرمان های جاویدان آن، در دهه چهارم از چنین حادثه بزرگی، برای آنكه بتوان در مسیر صحیح گام برداشت بسیار با اهمیت می باشد و از آنجایی كه انقلاب اسلامی براساس تفكرات حضرت امام خمینی(ره) به سرانجام رسیده است می بایست تفكرات آن امام عزیز را مورد بازخوانی قرار داد.

آرمان های اصلی انقلاب اسلامی كه مطمئناً حركت در مسیر رسیدن به جامعه اسلامی در تمام ابعاد، مهمترین آرمان این انقلاب می باشد، نشان دهنده این مهم است كه دانشگاه به عنوان محلی كه می بایست اصلی ترین بدنه اجتماعی و خصوصاً مدیریتی جامعه را برای نیل به آرمان های انقلاب اسلامی تربیت نماید، از اهمیتی خاص و قابل توجه برخوردار است.

آقای دكتر كامران دانشجو

پیش از آنكه بخواهیم مطالباتمان را با شما در میان بگذاریم باید متذكر شویم كه دانشگاه از دیدگاه امام خمینی(ره) آنقدر اهمیت دارد كه اگر نقش واقعی خود را نداشته باشد، همه چیز مملكت از دست خواهد رفت. ایشان در جمله‏ای این اهمیت را گوشزد كرده‏اند: "اگر دانشگاه را ما سست بگیریم و از دست برود، همه چیزمان از دستمان رفته است".

 بنابراین، می‏توانیم نتیجه بگیریم كه دانشگاه می تواند هم منشاء دردها و فسادها و هم منشاء اصلاح كشور باشد و بسته به اینكه دانشگاه چه جهت‏ گیری هایی دارد، ثمرات آن نیز مشخص خواهد شد.

وزیر علوم تحقیقات و فناوری

مطالبه اصلی ما دانشجویان از مجموعه تحت مدیریت شما، اجرای دقیق فرمان حضرت امام(ره) در فروردین ماه سال 59 می باشد كه فرمودند: "ما می گوییم دانشگاه باید از بنیان تغییر بكند و اسلامی باشد".

ایشان خیلی خوب این حرف را معنا كردند و فرمودند: "معنی اسلامی‏شدن دانشگاه این است كه استقلال پیدا كند و خودش را از غرب جدا كند و خودش را از وابستگی به شرق جدا كند و یك مملكت مستقل، یك دانشگاه مستقل، یك فرهنگ مستقل داشته باشیم".

از آنجا كه دانشگاه اسلامی، اساس و بنیان جامعه اسلامی را تشكیل می دهد و بدون تحقق آن انقلاب مردم مسلمان ایران نیز به اهداف خود نائل نخواهد آمد.

حضرت امام(ره) با تبیین دقیق بر اهمیت آن صحه گذاشتند در جایی كه فرمودند:

"ما از حصر اقتصادی نمی ترسیم، ما از دخالت نظامی نمی ترسیم. آن چیزی كه ما را می ترساند وابستگی فرهنگی است. ما از دانشگاه استعماری می ترسیم، ما از دانشگاهی می ترسیم كه آنطور جوانان ما را تربیت كنند كه به غرب خدمت بكنند. ما از دانشگاهی می ترسیم كه آنطور جوانان ما را تربیت كنند كه خدمت به كمونیسم كنند".

آقای وزیر

معتقدیم «خودباوری»، «اتكا به خود» و «خویشتن‏یابی» رمز موفقیت دانشگاه در جهت رسیدن به اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی و در مسیر پیشرفت و تعالی ایران عزیز به دست توانمند فرزندان دانشگاهی اش می باشد و این مهم- از نگاه امام(ره)- "جدیّت و فداكاری لازم دارد تا دانشگاه، دانشگاه بشود".

و علم در چنین دانشگاهی قطعاً می بایست ابعادی فراتر از مدل علوم در غرب كه بهره ای جز لاشحه علم نداشته و دچار نسبی گرایی و نهیلیسم شده اند داشته باشد.

آقای دكتر دانشجو

پیش از این نیز با شما در خصوص وضعیت دانشگاه ها و ضرورت نگاهی عملیاتی در جهت اسلامی شدن دانشگاه در آغاز مدیریت حضرتعالی دغدغه های خود را مطرح كردیم و شما نیز در پاسخ بیان داشتید كه قصد دارید تا ندای دین را در دانشگاه اكو كنید و البته در آخرین روزهای سال گذشته نیز به درستی در خصوص اجرای خواسته‌های مردم در حماسه 9 دی و 22 بهمن در دانشگاه سخن گفتید و البته این سخنان شما مورد حمایت نمایندگان ملت در مجلس نیز واقع شد.

ما دانشجویان نیز به عنوان بخشی از بدنه پویای جنبش دانشجویی مسلمان ضمن اعلام حمایت مجدد از مطالبات به حق ملت حماسه ساز ایران، خواهان تسریع در عملیاتی كردن مطالبه ملت ایران در این راستا هستیم.

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه های سراسر كشور اعلام می نماید از تمام ابزارها و ظرفیت های خود در جهت تحقق كامل گفتمان امام خمینی(ره) در دانشگاه ها و ارتقای سطح دانشگاه ها در مسیر اسلامی بهره خواهد جست و معتقد است كه حفظ و ارتقای نظام مقدس جمهوری اسلامی این دستاورد سال ها مبارزه ملت ایران در گرو وجود دانشگاهی پویا، مولد علم و اهل معنویت و عرفان و با بصیرت و مسئول خواهد بود.

در پایان، سخنمان را با دعای پیرمرادمان، آن بزرگ مرد تاریخ حضرت امام خمینی(ره) به پایان می رسانیم:

"امیدواریم دانشگاهی داشته باشیم كه به درد ملت بخورد".

والسلام علیكم و رحمه الله و بركاته

اتحادیه انجمن های اسلامی دانشجویان مستقل

دانشگاه های سراسر كشور
 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com