تبلیغات
خارج از گود - وقف اموال دانشگاه آزاد بزرگترین سرقت تاریخ است
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

وقف اموال دانشگاه آزاد بزرگترین سرقت تاریخ است

گزارش از تجمع دانشجویان در مقابل سازمان مركزی دانشگاه آزاد؛

دانشجویان تجمع كننده در مقابل سازمان مركزی دانشگاه آزاد خواستار پایان ریاست‌ جاسبی بر این دانشگاه شده و وقف اموال دانشگاه آزاد را بزرگترین سرقت تاریخ توصیف كردند.

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری دانشجویان مستقل، تجمع اعتراض‌آمیز دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور سه‌شنبه 4 خرداد در مقابل دفتر سازمان مركزی دانشگاه آزاد برگزار شد.tajamoazad.jpg

در این تجمع كه با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف كشور برگزار شد، دانشجویان با دعا برای تعجیل در فرج حضرت ولیعصر (عج) اعتراضات خود را به تخلفات متعدد مسئولان دانشگاه آزاد در سال‌های گذشته مطرح كردند.

بنابراین گزارش مهمترین اعتراض دانشجویان در این تجمع به اصرار مسئولان دانشگاه آزاد بر وقف اموال این دانشگاه علی‌رغم تصویب اساسنامه جدید دانشگاه ‌آزاد در شورای عالی انقلاب فرهنگی مربوط می‌شود.

* دانشجویان تلاش برای وقف اموال عمومی دانشگاه آزاد را محكوم كردند

دانشجویان در تجمع خود مقابل دفتر مركزی دانشگاه آزاد با سر دادن شعارهایی تلاش برای وقف اموال عمومی دانشگاه آزاد را محكوم كردند، این دانشجویان دست نوشته‌هایی همچون "دانشگاه آزاد ملك خصوصی نیست "، "نمایندگان مجلس، یا نمایندگان جاسبی؟ "، "وقف دانشگاه آزاد ممنوع "، "در برابر مافیای قدرت و ثروت می‌ایستیم "، "دانشگاه آزاد وقف خاندان هاشمی "، "نماینده خائن رسوایت می‌كنیم " و... در دست داشتند.

این دانشجویان با شعارهایی همچون "این است شعار ملت، عدالت، عدالت "، "دانشگاه آزاد، آزاد باید گردد "، "دانشجو می‌رزمد، جاسبی می‌لرزد "، "جاسبی حیا كن، ریاست رو رها كن "، "جاسبی حیا كن، دانشگاه رو رها كن " و... به مقابل درب اصلی سازمان مركزی دانشگاه آزاد آمدند و تجمع اعتراض‌آمیز خود را آغاز كردند.

* عوامل دانشگاه آزاد با دانشجویان درگیر شدند

در آغاز تجمع اعتراض آمیز دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور در مقابل دفتر مركزی دانشگاه آزاد، برخی عوامل دانشگاه آزاد كه از ساعت‌های قبل از آغاز تجمع در كوچه محل ساختمان مركزی دانشگاه آزاد مستقر بودند با دانشجویان درگیر شدند، این اتفاق در حالی رخ داد كه دانشجویان تجمع كننده برای آغاز برنامه خود قصد قرائت قرآن داشتند.

* عسگری: دانشجویان خواستار اجرای كامل اساسنامه جدید دانشگاه آزاد هستند

مرتضی عسگری دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان، در آغاز این تجمع و پس از قرآئت قران و دعای فرج امام زمان(عج) توسط دانشجویان، با انتقاد از عملكرد مدیریتی دانشگاه آزاد و تخلفات آن اظهار داشت:‌ این تجمع در راستای عدالت‌خواهی جنبش دانشجویی بوده و هیچ كدام از دانشجویان حاضر قصد برهم زدن نظم عمومی را ندارند.

وی افزود: در سال‌های گذشته بارها شاهد بودیم كه عوامل جاسبی و دانشگاه آزاد جلسات نقد دانشجویان را در این دانشگاه بر هم زده‌اند كه در بعضی موارد بعدها مشخص شد این افراد از مسئولان دانشگاه آزاد برای برهم زدن جلسات دانشجویی پول گرفته‌اند.

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان با تاكید بر اینكه دانشجویان خواستار اجرای اساسنامه اصلاح‌شده دانشگاه آزاد هستند، تصریح كرد: ما خواهان این هستیم كه به تخلفات و زمین‌خواری‌های دانشگاه آزاد پایان داده شود و آقای جاسبی صدور مدارك جعلی را به اتمام برساند.

عسگری با بیان اینكه ما با دانشجویان، كاركنان و اساتید دانشگاه آزاد مشكلی نداریم یادآور شد: هدف دانشجویان از حضور در این تجمع مقابله با بی‌عدالتی و ریشه‌كن كردن آن است.

وی در همین زمینه تصریح كرد:‌ دانشجویان به این عدالت‌خواهی خود ادامه خواهند داد چون یقین دارند كه سرانجام وعده الهی مبنی بر پیروزی حق محقق خواهد شد.

دبیر انجمن اسلامی مستقل دانشجویان دانشگاه بوعلی همدان در ادامه سخنان خود خطاب به مسئولان شورای‌عالی انقلاب فرهنگی اظهار داشت: ما از مسئولان این شورا می‌خواهیم كه به طور كامل و قاطع اساسنامه اصلاح‌شده دانشگاه آزاد را اجرا كند.

عسگری در ادامه با اشاره به واكنش برخی از كاركنان دانشگاه آزاد به برگزاری این تجمع تصریح كرد: برای ما جالب است كه انتقاد دانشجویان از عملكرد جاسبی برای برخی از كاركنان بهت‌برانگیز شده است، ظاهرا جاسبی در دانشگاه آزاد از خود بتی ساخته كه حتی تن كاركنان این دانشگاه را نیز به لرزه انداخته است.

* افكانه: وقف اموال دانشگاه آزاد بزرگترین سرقت تاریخ است

بنابراین گزارش، محمد افكانه دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر كشور نیز در این تجمع به انتقاد از عملكرد برخی از نمایندگان مجلس در امضای طرح یك فوریتی وقف دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیر دولتی پرداخت و اظهار داشت:‌ جالب است كه در مجلس هفتم 255 نماینده در حمایت از مدیریت كار‌آمد جاسبی بیانیه‌ای را امضا می‌كنند اما همین نمایندگان در حمایت مردم مظلوم فلسطین تنها 215 امضا در مجلس جمع می‌كنند.

وی با بیان اینكه از تصویب یك فوریت طرح وقف دانشگاه‌های غیرانتفاعی و غیر دولتی در مجلس اصولگرا متأسف هستیم، افزود:‌ نمایندگانی كه این طرح را به امضا رسانده‌اند وام‌دار دانشگاه آزاد هستند و جالب است كه برخی از همین نمایندگان از متن نامه‌‌ای كه امضا كرده‌اند خبر ندارند و تنها به دلیل درخواست نمایندگان دانشگاه آزاد و عباس‌پور این نامه را امضا كرده بود.

دبیر تشكیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر كشور همچنین گفت: جنبش دانشجویی بنا بر روحیه عدالت‌طلبی خود در مقابل تخلفات دانشگاه آزاد خواهد ایستاد و در اعتراض به اقدام نمایندگان مجلس نیز، آبروی این نمایندگان را خواهیم برد.

افكانه در ادامه به موضوع وقف اموال دانشگاه آزاد اشاره كرد و یادآور شد: مسئولین این دانشگاه از زمانی كه متوجه شدند دیگر نمی‌توانند كاری انجام دهند دست به مردم فریبی زده و بنرهایی را در سطح شهر در خصوص وقف اموال دانشگاه آزاد نصب كرده‌اند.

وی در همین زمینه اضافه كرد: در این بنرهای تبلیغاتی وقف اموال دانشگاه آزاد به عنوان بزرگ‌ترین وقف تاریخ معرفی شده است درحالی كه این كار بزرگ‌ترین سرقت جهان است.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر كشور همچنین تصریح كرد:‌ اگر با یك حساب سرانگشتی كل اموال دانشگاه آزاد را در بین جمعیت 70 میلیونی كشور تقسیم كنیم، به هر ایرانی حدود 2 میلیون تومان می‌رسد كه ما دانشجویان در این تجمع اعلام می‌كنیم كه حاضر به وقف سهم خود از دانشگاه آزاد نیستیم.

افكانه همچنین با انتقاد از عملكرد مسئولان دانشگاه آزاد در حوادث پس از انتخابات اظهار داشت: جالب این است كه جاسبی اعلام می‌كند از این اتفاقات خبری ندارد، اگر رئیس دانشگاه آزاد در جریان این حوادث و اتفاقات نیست این مسئله نشان از بی‌عرضگی وی دارد.

وی با اشاره به حضور چماق‌داران دانشگاه آزاد در تجمعات مختلف دانشجویی یادآور شد: چماق‌دار واقعی علی بدرقه رئیس واحد اسلامشهر است كه در روز گذشته در این واحد دانشگاه آزاد دانشجویان بسیجی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دبیر اتحادیه انجمن‌های اسلامی مستقل دانشجویان سراسر كشور در ادامه گفت: رئیس واحد اسلامشهر دانشگاه آزاد دستبوس ویژه جاسبی بوده و بسیاری او را به عنوان فرزند خوانده جاسبی می‌شناسند.

افكانه در پایان سخنان خود اظهار داشت: ما دانشجویان در مقابل سفارتخانه‌های مختلف تجمع كرده‌ایم اما در هیچ كدام از این تجمعات دادگاهی نشده‌ایم ولی اكنون این آمادگی را داریم كه بخاطر حضور در این تجمع به سرنوشت دانشجویانی نظیر خضریان دچار شویم.

* ریسمان‌سنج: اهل علم و دانش با بی‌عدالتی جاسبی كنار نمی‌آیند

محسن ریسمان‌سنج یكی از طلبه‌های حاضر در تجمع دانشجویان در مقابل سازمان مركزی دانشگاه آزاد كه صبح امروز سه‌شنبه در اعتراض به تخلفات متعدد مدیریتی این دانشگاه برگزار شد، اظهار داشت: بنده به نمایندگی از دوستان طلبه خود كه در این جمع دانشجویی حاضر شده‌اند مطالبی را بیان می‌كنم تا مسئولان بدانند كه طلاب و دانشجویان بعنوان اهل علم و پیروان دانش در كنار یكدیگر تا آخرین لحظه در مقابل بی‌عدالتی‌ها می‌ایستند.

وی افزود: ما به تبعیت از مولای خود حضرت علی(ع) همواره در مقابل ظلم و ستم می‌ایستیم و صدای خود را بر سر ظالمان بلند می‌كنیم.

این فعال دانشجویی همچنین تصریح كرد:‌ما بعنوان اهل علم و دانش هرگز در مقابل این ظلم‌ها و بی‌عدالتی‌های دانشگاه آزاد كوتاه نمی‌آییم.

ریسمان‌سنج در ادامه سخنان خود گفت: جاسبی در 27 سال گذشته ظاهرا در دانشگاه آزاد ریاست می‌كرده و بعنوان رئیس این دانشگاه شناخته می‌شد اما در این سال‌ها نشانه‌های بی‌عدالتی وی در بخش‌های مختلف جامعه مشاهده می‌شد.

وی با بیان اینكه بیش از این در مجلس اعلام شده بود كه دانشگاه آزاد جزء 5 زمین‌خوار بزرگ كشور است یادآور شد: با وجود این نكته ما درد خود را امضای طومارهای حمایتی نمایندگان مجلس از مدیریت دانشگاه آزاد در كجا بیان كنیم.

این فعال دانشجویی در ادامه اظهار داشت:‌ این درد بزرگی است كه نمایندگان اصولگرا در مجلس اصولگرا تعداد كمتری امضا در حمایت از غزه نسبت به حمایت از جاسبی جمع‌آوری می‌كنند.

ریسمان‌سنج در پایان سخنان خود تصریح كرد: تمام آزادگان جهان كه درد عدالت دارند، چه دانشجو و چه كارمند و یا استاد و یا حتی طلبه و بازاری در مقابل ظلم و بی‌عدالتی جاسبی خواهند ایستاد.

* طوسی: دانشگاه آزاد حق ندارد اموال متعلق به مردم را وقف كند

براساس این گزارش، مهدی طوسی دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور نیز در این تجمع اظهار داشت: امروز بسیاری از دانشجویان دانشگاه آزاد به دلیل نگرانی از سرنوشت تحصیل خود نتوانستند در این تجمع دانشجویی حضور پیدا كنند چون نگران بودند كه به سرنوشت پسر آقای سلیمی‌نمین دچار شوند.

وی افزود: امیدوارم روزی فرا برسد كه این دانشجویان بتوانند با آزادی كامل نظرات خود را به گوش مسئولان برسانند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور با بیان اینكه روی سخن من رئیس واقعی دانشگاه آزاد یعنی هاشمی رفسنجانی است، گفت: كالبدشكافی جریان‌های دانشجویی در خصوص عملكرد مدیریتی جاسبی در دانشگاه آزاد با همكاری و كمك افرادی نظیر زاكانی،‌نادران و سلیمی‌نمین به خوبی نشان می‌دهد كه جاسبی در دانشگاه آزاد چه عملكردی داشته و این مدیریت را كاملا رسوا می‌كند.

طوسی با بیان اینكه جاسبی باید به دلیل تخلفات مطرح شده در دادگاه صالحه محاكمه شود،‌خاطرنشان كرد:‌اگر این دادگاه نسبت به تخلفات مدیریتی وی اعلام برائت كند،‌مشكلی ایجاد نمی‌شود و به همین دلیل ما تاكید داریم كه جاسبی باید در یك دادگاه صالحه محاكمه شود.

وی با بیان اینكه جاسبی پیش از این اعلام كرده است كه هاشمی رئیس واقعی دانشگاه آزاد است و بنده نماینده وی هستم، تصریح كرد: به همین دلیل جاسبی و هاشمی موضع‌گیری‌های حمایتی زیادی از یكدیگر در سال‌های گذشته داشته‌اند. به شكلی كه هاشمی توانست با موج رسانه‌ای خود جاسبی را وارد هیئت امنای دانشگاه آزاد كندو در مقابل جاسبی در سال 84 ستادهای انتخاباتی فعالی را برای هاشمی رفسنجانی در دانشگاه آزاد ایجاد كرد كه این حركت در مخالفت كامل با معیارهای دانشگاهیان قرار دارد.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور همچنین اضافه كرد: در آذر 85 و هنگامی كه اعتراضات دانشجویی به عملكرد دانشگاه آزاد به اوج خود رسیده بود، هاشمی رفسنجانی در یك موضع‌گیری جالب توجه این اعتراضات را موذی‌گری نامید.

طوسی در ادامه خطاب به هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: آقای هاشمی ما همان مزاحمان موذی هستیم كه تا آخرین قطره خون در مقابل بی‌عدالتی‌های دانشگاه آزاد مقاومت می‌كنیم و بدانید كه نفر بعدی كه دانشجویان وی را مورد بازخواست قرار خواهند داد شما خواهید بود.

وی با بیان اینكه هاشمی در یكی از موضع‌گیری‌های دیگر خود منتقدان دانشگاه آزاد را حسود نامیده است، یادآور شد: داغ‌ترین موضع هاشمی پس از 40 ماه پیگیری شورای عالی انقلاب فرهنگی برای اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد بیان شد كه هاشمی این كار را غیرشرعی و غیرقانونی خواند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور همچنین اضافه كرد: دانشگاه آزاد نیز در این میان تلاش می‌كند كه صورت مسئله را عوض كند و به همین دلیل موضوع وقف را مطرح می‌كند در حالی كه اموال دانشگاه آزاد متعلق به ملت است و حتی دولتی هم نیست و هیج كس نمی‌تواند آن را وقف كند.

طوسی با انتقاد از غیرشرعی و غیرقانونی خواندن مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی از سوی هیئت موسس دانشگاه آزاد تصریح كرد: ‌این سخن هاشمی رفسنجانی اهانت به یك نهاد قانونی و نمایندگان ملت در این نهاد است و این گونه موضع‌گیری‌ها باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرد.

وی در ادامه سخنان خود با انتقاد از عدم موضع‌گیری دانشگاه آزاد در حوادث پس از انتخابات اظهار داشت: دانشگاه آزاد نه تنها در فتنه 88 موضع‌گیری مشخصی نداشت بلكه در برخی موارد همان افرادی كه جلسات دانشجویی را به هم می‌ریختند در ستادهای انتخاباتی موسوی مشاهده می‌كردیم كه یك نمونه آن علی بدرقه و رضا جلالی هستند كه هر كدام اكنون به سمتی در دانشگاه آزاد رسیده‌اند.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور در بخش دیگری از سخنان خود با هشدار به رسانه‌های حامی جاسبی تصریح كرد: رسانه‌هایی مانند خبرگزاری ... كه با شیطنت خود از روند مافیایی شكل‌گرفته در دانشگاه آزاد حمایت می‌كنند باید هوشیار باشند.

طوسی در همین زمینه اضافه كرد: خبرگزاری ... در كنار سایت «آنا» و روزنامه فرهیختگان هوشیار باشند كه به سرنوشت «سحام نیوز»، «آینده نیوز» و «جمهوریت» دچار نشوند و باید بدانند كه خانواده هاشمی آنها را به كجا می‌فرستد.

وی در ادامه سخنان خود به انتقاد از عملكرد برخی از نمایندگان مجلس پرداخت و گفت: ما منكر خدمات دانشگاه آزاد نیستیم اما سؤال این است كه با صرف این میزان بودجه و هزینه اكنون خروجی دانشگاه آزاد چیست؟

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور تصریح كرد: بیلان و گزارشی كه مسئولان دانشگاه آزاد از عملكرد خود ارائه می‌دهند اولین دلیل نقد عملكرد مسئولان دانشگاه آزاد است چون این دانشگاه صرفا به ارائه آمار پرداخته و مهمترین مسائل فرهنگی را مورد توجه قرار نداده است.

طوسی با بیان اینكه برخی از نمایندگان مجلس از سر ناآگاهی طرح یك فوریتی وقف دانشگاه‌های غیردولتی و غیرانتفاعی را امضا كرده‌اند اظهار داشت: سؤال ما این است كه در كجای قانون نوشته شده كه مجلس شورای اسلامی می‌تواند در كار شورای عالی انقلاب فرهنگی دخالت كند.

وی همچنین تصریح كرد: روی سخن ما با نمایندگانی است كه با آگاهی واز روی غرض‌ورزی این طرح را امضا كرده‌اند، نمایندگان مجلس آگاه باشند كه همان طور كه رضاخان روزی مجلس را به دلیل استبداد خود به توپ بست، امروز دانشجویان این نمایندگان غرض‌ورز را كه وامدار دانشگاه آزاد هستند و می‌خواهند حقوق ملت را پایمال كنند در مقابل انظار عمومی مردم در حوزه انتخابیه‌شان در آستانه انتخابات مجلس نهم به توپ خواهد بست.

دبیر سیاسی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور با اشاره به سخنان هاشمی رفسنجانی مبنی بر اینكه اگر قرار بود در رابطه با موضوعاتی مانند دانشگاه آزاد كوتاه بیاییم باید به همان «زیّ طلبگی خود» بازگردیم،‌گفت: به آقای هاشمی یادآور می‌شویم كه اگر بنا دارد كه مغرضانه از دانشگاه آزاد حمایت كند، از نظر ما حتی صلاحیت زیستن در اتاق طلبگی را هم ندارد.

طوسی در پایان سخنان خود اظهار داشت: "خداوندا، تو خرمشهر را آزاد كردی امروز نیز ما دانشجویان در مقابل بی‌عدالتی دانشگاه آزاد ایستادگی می‌كنیم و از تو می‌خواهیم كه خودت دانشگاه آزاد را هم آزاد كنی ".

* حبیبی: دانشجویان به مدیریت دانشگاه آزاد اعتراض دارند

مریم حبیبی عضو سابق شورای مركزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور اظهار داشت: مهم‌ترین دلیل تجمع این دانشجویان كه از دانشگاه‌های مختلف كشور به مقابل سازمان مركزی دانشگاه آزاد آمده‌اند، اعتراض قاطع به سیستم اختاپوسی مدیریتی دانشگاه آزاد است.

وی افزود: ظاهرا جاسبی به حدی دچار توهم شده كه گمان می‌كند هیچ كسی نمی‌تواند به سلطنت وی در دانشگاه آزاد انتقادی وارد كند.

عضو سابق شورای مركزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور افزود: با وجود حكومت چندین ساله جاسبی در دانشگاه آزاد ما دانشجویان عدالت‌خواه یقین داریم كه حق و حقیقت اگر چه اندك باشد سرانجام به پیروزی خواهد رسید و ظالمان نیز در دادگاه عدل الهی محاكمه خواهند شد.

حبیبی در پایان سخنان خود تصریح كرد: دانشجویان با روحیه عدالت‌خواهی خود خط مقدم مقابله با بی‌عدالتی و هنجارشكنی در دانشگاه آزاد را حفظ خواهند كرد تا سرانجام به پیروزی نهایی در این زمینه یعنی اصلاح مدیریت فاسد آن دست یابند.

* سكوت در برابر بی عدالتی و فساد حاكم بر دانشگاه آزاد را دیگر جایز نمی‌دانیم

 متن قطعنامه قرائت شده توسط دانشجویان تجمع كننده مقابل دفتر مركزی دانشگاه آزاد به شرح زیر است: اینك و در ایام سالروز حماسه الهی آزادی خرمشهر، در مكانی گردهم آمده‌ایم كه اساس مدیریت آن در بیش از 27 سال گذشته، فساد سیاسی و اقتصادی بوده و این امر، امروز بر هیچ كس پوشیده نیست!

مدیریت مافیایی، زورمدار و زرسالار دانشگاه آزاد، طی سالیان گذشته به حدی بر دانشجویان و اساتید شریف این دانشگاه تبعیض و ستم روا داشته كه كسی را یارای كوچك‌ترین انتقاد و مخالفت با ریاست عالیه این دانشگاه نیست.

مدیریت این دانشگاه با اتكا به لابی‌های قدرت و ثروت-كه همواره حامی ادامه مدیریت وی در دانشگاه آزاد بوده‌اند- هر صدای مخالفی را در گلو خفه نموده با استفاده نا بجا و غیر قانونی از ابزار اِرعاب و تهدید و زور، دانشجویان مظلومِ منتقد این دانشگاه را تحت فشارهای روانی، انضباطی، تحصیلی و قضایی قرار داده و عرصه را بر دانشگاهیان تنگ نموده است.

لكن ظاهرا قریب به 10 سال است كه حكمرانی بی چون و چرا و دیكتاتورمآبانه مدیریت آن و همفكران و دوستانشان بر منابع عظیم مالی دانشگاه آزاد، ایشان را ارضا ننموده و سودای مدیریت سیاسی، فرهنگی و اقتصادی كشور - آن هم از نوع مافیایی- خواب را از چشمان آقای جاسبی و دوستانشان ربوده است!

ما دانشجویان عضو انجمن های اسلامی دانشگاه های كشور، با تاسی از مشی و سلوك امام راحل عظیم الشأنمان، دیگر سكوت را در برابر این همه بی عدالتی و فساد كه سالیان سال است توسط مدیریت مادام العمر دانشگاه آزاد انجام می گیرد، جایز ندانسته و مواضع خود را در این خصوص به شرح ذیل به گوش ملت شریف ایران و دانشگاهیان عزیز می رسانیم:

دانشگاه آزاد اسلامی متعلق به ملت ایران و دانشجویان و اساتید شریف این دانشگاه است نه متعلق به عده‌ای قدرتمند و زورمدار كه با اتكا به نفوذ سیاسی و تشكیلاتی خود، سالیان سال است كه بر این منابع مالی و اعتبارات معنوی این دانشگاه چنبره زده اند. دانشگاه آزاد متعلق به متن مردم كشور و خانواده هایی است كه با تحمل سختی و مشقت های فراوان، با پرداخت هزینه های مالی تحصیل فرزندان خود، بستر و زمینه رشد و ترقی این دانشگاه را فراهم آورده‌اند.

حال سوال اینجاست كه مدیریت دانشگاه آزاد و حامیان قدرتمندش، چگونه و با چه مجوز قانونی و شرعی اموال و بودجه‌های دانشگاه آزاد را صرف فعالیت‌های سیاسی و گروهی خود می‌نمایند؟ آیا اكنون پس از گذشت 27 سال از تاسیس دانشگاه آزاد، مردم و خانواده‌های دانشجویان حق ندارند بپرسند كه پول‌های واریزی به حساب‌های دانشگاه آزاد صرف چه فعالیت‌ها و اقداماتی شده؟ آیا صرف بهبود خدمات و ارتقای امكانات برای دانشجویان و اساتید گردیده و یا خرج تبلیغات انتخاباتی دوستان و همفكران آقای جاسبی؟

با گذشت بیش از 30 سال از انقلاب اسلامی، تمامی ارگان ها، وزارتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و غیر دولتی به‏صورت مستمر مورد نظارت و بازرسی دستگاه‌های نظارتی اعم از مجلس، سازمان بازرسی كل كشور، دیوان محاسبات و ... قرار می‌گیرند؛

لیكن دانشگاه آزاد به واسطه حمایت‌های شدید یك جریان سیاسی خاص كه سالیان سال بر شئون اقتصادی و سیاسی كشورمان مسلط بوده، همواره یا به نظارت و بازرسی تن در نداده و یا گزارش‌ها و بازرسی‌هایی كه با خون دل از دانشگاه آزاد تهیه شده، هیچ تاثیری نداشته و عاقبت آن به عاقبت تحقیق و تفحص مجلس هفتم از دانشگاه آزاد ختم شده است.

واقعا جای تاسف دارد كه نهادهای نظارتی كه بایستی ضامن و ناظر اجرای قانون توسط سازمان های مختلف باشند، تا نام دانشگاه آزاد به میان می آید پا پس می‌كشند و ظاهرا عزمی در این نهادها برای برخورد با صدها تخلف محرز در دانشگاه آزاد وجود ندارد.

مگر دانشگاه آزاد و مدیریت مادام العمر آن چه دینی بر گردن برخی مسئولین و بعضی نمایندگان مجلس دارد كه آقایان جرات نزدیك شدن به حریم دانشگاه آزاد را ندارند؟ چرا برخی آقایان كه ادعای مبارزه شان با فساد و تبعیض گوش فلك را كر كرده در مقابل این همه فساد و قانون شكنی در دانشگاه آزاد سكوت اختیار می كنند؟ آیا آقایان و در راس آن ها برخی نمایندگان مجلس از تخلفات صورت گرفته در دانشگاه آزاد و ریاست به اصطلاح عالیه آن بی‌خبرند؟

بالاخره پس از چندین سال كشمكش، اصلاح اساسنامه دانشگاه آزاد به عنوان تنها راه حل قانونی مواجهه با مدیریت مافیایی این دانشگاه اگرچه دیرهنگام به تصویب شورای‏عالی انقلاب فرهنگی رسیده است. اما از شواهد و قرائن برمی‌آید كه مدیریت دانشگاه آزاد و هیئت امنای آن حاضر به تن دادن به قانون مصوب این شورا نیستند و بنای بر گردنكشی در مقابل قانون را دارند!

از یك سو با لابی و رایزنی با برخی افراد در مجلس قصد دور زدن قانون را دارند و از سوی دیگر اعضای هیئت امنای دانشگاه آزاد در مقام شورای نگهبان قانون اساسی برآمده و مصویه مصوّبه? شورای‏عالی انقلاب فرهنگی را مغایر با شرع و قانون اساسی می‌نامند! آیا طغیان در برابر قانون، غیر از اقدامی است كه توسط گردانندگان دانشگاه آزاد اتفاق افتاده است؟ به‏راستی تا كی باید در برابر این همه قلدری و تكبر كوتاه بیاییم؟ ما دانشجویان امروز به نمایندگی از هزاران دانشجویی كه منتقد وضعیت كنونی دانشگاه آزادند اعلام می‌كنیم ادامه روند فعلی و وادادگی برخی مسئولین به ویژه برخی ها در مجلس شورای اسلامی در برابر تخلفات دانشگاه آزاد به هیچ وجه قابل تحمل نیست و در صورت انفعال و وادادگی مجلس، دولت و قوه قضائیه نسبت به تخلفات دانشگاه آزاد، به تكلیف دینی، انقلابی و قانونی خود عمل نموده طومار مدیریت مافیایی آقای جاسبی را در هم می‌پیچیم!

اقدام تامل برانگیز و مشكوك عده‌ای از نمایندگان مجلس در تصویب فوریت طرح قانونی شدن وقف موسسات آموزشی نقطه ننگی در كارنامه آنان به شمار می‌رود! اگرچه انصافا مجالس دیگر به ویژه مجلس هفتم هم در حمایت از قانون شكنی‌های این دانشگاه كم نگذاشتند، لكن بیم آن را داریم كه روی مجالس دیگر را در اظهار ارادت به ریاست به اصطلاح عالیه دانشگاه آزاد سفید كنند! بایستی به این نمایندگان بگوییم كه آقایان و خانم های محترم، این تذهبون؟ به كجا می روید؟ آیا فكرِ این را كرده اید كه امروز در مقابل دانشگاهیان و افكار عمومی، و فردا در حضور خداوند متعال باید پاسخگوی اعمال تان باشید؟ چه حجت و دلیل شرعی و عقلی برای حمایت از مدیریت مافیایی دانشگاه آزاد دارید؟ بدانید كه به حول و قوه الهی این زمستان هم خواهد گذشت و روسیاهی آن به حامیان این مدیریت خواهد ماند!

در آخر سخنی با آقای هاشمی رفسنجانی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد؛

جناب آقای هاشمی، گرچه قصد آن را نداریم كه به اقدامات شرم آور برخی نزدیكان و فرزندان شما در چند سال گذشته به ویژه سال 88 و در مقابل، سكوت شما نسبت به ایشان بپردازیم؛ لكن باید به شما بگوئیم كه ما در خصوص اظهارات و مواضع عجیب شما در خصوص آقای جاسبی و مدیریت ایشان در دانشگاه آزاد سوالات جدی داریم. آیا اساسا شما از اقدامات و تخلفات صورت گرفته در دانشگاه آزاد مطلعید و به عنوان رئیس دانشگاه آزاد حتی برای یكبار هم كه شده به صدها سند تخلف نگاه كرده اید؟ چطور است كه برای موارد بسیار جزئی تر مواضع جدی می گیرید و زمین و آسمان را به هم ریسمان می كنید؟


* دانشجویان با اقامه نماز ظهر و عصر تجمع اعتراضی علیه جاسبی را پایان دادند

پس از قرائت قطعنامه پایانی این تجمع، دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور كه صبح امروز سه‌شنبه در اعتراض به مدیریت دانشگاه آزاد و تخلفات پی‌درپی آن در مقابل دفتر سازمان مركزی دانشگاه آزاد تجمع كرده بودند، در پایان تجمع خود نماز ظهر و عصر را نیز در مقابل دفتر جاسبی اقامه كردند.

در این تجمع كه دانشجویان عضو اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌های سراسر كشور به همراه تعدادی از دانشجویان سایر تشكل‌ها و همچنین طلبه‌های برخی از حوزه‌های علمیه حضور داشتند، نمایندگان تشكل‌های دانشجویی نظرات خود را در خصوص مدیریت دانشگاه آزاد بیان كرده اعتراضات خود را به عملكرد جاسبی نشان دادند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com