تبلیغات
خارج از گود - آنگاه که به دینم افتخار کردم...
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

آنگاه که به دینم افتخار کردم...

سلام.

 همه ما هایی که مسلمونیم ( چه مسلمو نی رو از پدر گرفته باشیم و چه با تفکر انتخاب کرده باشیم) یه سری چیز هایی در مورد صحت و اعتبار قرآن شنیدیم و هرکسی به یه اندازه ای که فهمیده یقین و باور داره. چند مدتی بود که وقت نمی کردم میلم رو بررسی کنم و نامه هام رو بخونم. بالاخره بعد از مدتها روزانه شروع کردم به خوندن مطالبو روزی 10 -11 تاشو می خوندم. امروز که اومدم تقریبا آخریشهایو بخونم به مطلب خیلی جالب و شگفت آور بر خوردم.  وقتی خوندمش مو به تنم راست و شد و دلم لرزید .  اشک تو چشام جمع شد و نفس عمیقی کشیدمو و با افتخار خدا رو شکر کردم که لا اقل مسلمون زادم. افتخار کردم به این که پیغمبری چون محمد دارم. افتخار کردم به اینکه کتاب پر برکتی چون قرآن رو داریم. همزمان دلم گرفت. دلم گرفت که چرا اینقدر کوتاه فکر شدم . چرا هرچی کمتر فکر می کنم ، بیشتر حرف می زنم. چرا از این موهبتی که خالق این هستی در اختیارم قرار داده استفاده نمی کنم و قدر خودمو دینمو و کتابمو علممو نمی دونم؟ چرا اینقدر کوتاهی؟مدت ها بود که شدیدا احساس نیاز می کردم به مطالعه در مبانی اعتقادی اسلام و شناخت بیشتر دین و  خیلی وقت که  تو فکرم بود که جدی جدی بشینم در رابطه با اسلام و قرآن مطالعه جدی داشته باشم ولی مشغله اجازه نمی داد. امروز با قلبی مطئمن ، سرشاز از امید و با توکل به خدا تصمیم گرفتم که شروع کنم به برنامه ریزی برای مطالعه. (البته از بعد از امتحانام) امیدوارم خدا این توفیق رو ازم نگیره و این افتخار داشته باشم که مطالعاتم رو تموم کنم و این بار از روی اعتقاد و تفکر  بلند فریاد بزنم " اشهد ان لا الله الا الله " و " اشهد ان محمدا رسول " و به دین اسلام دربیام و مسلمونیم رو جشن بگیرم. نمی دونم چرا ولی از وقتی شروع به نوشتن این مطلب کردم این آیه اومد تو ذهنم که" بی هیچ شک این کتابی است برای هدایت متقین".

خدای من ! کمکن کن تا دینت را آنگونه که شایسته آنی دریابم و من در این راه از جهالت و گمراهی خودم به تو پناه می برم که تو بهترین پناهندگانی. خدای من !  توفیقم ده تا آنچه را که بوسیله بهترین بندگانت بر من ارزانی داشتی آنگونه که تو می خواهی دریابم  و از شر نفس سرکش و غرور مخرب و شیطان های کوچک و بزرگ به دامان تو پناه می جویم که جز تو یاری و کننده و پناهگاهی نیست. تویی که بر همه چیز توانایی و تویی دانای بصیر. مرا با بصیرت خود پیوند زن و توفیقم ده تا حجاب جانم را از میان بردارم به امید رحمتت ای مهربانترین مهربانان. " امین"

راستی اون مطلب این بود:

                                                       

هنگامی که فرانسوا میتران در سال 1981م زمام امور فرانسه را بر عهده گرفت،ازمصر تقاضا شد تا جسد مومیایی شده فرعون برای برخی آزمایشها و تحقیقات از مصر به فرانسه منتقل شود. هنگامی که هواپیمای حامل بزرگترین طاغوت تاریخ در فرانسه به زمین نشست،بسیاری از مسئولین کشور فرانسه و از جمله رئیس دولت و وزرایش در فرودگاه حاضر شده و از جسد طاغوت استقبال کردند.

پس از اتمام مراسم،جسد فرعون به مکانی با شرایط خاص در مرکز آثار فرانسه انتقال داده شد تا بزرگترین دانشمندان باستانشناس به همراه بهترین جراحان و کالبد شکافان فرانسه،آزمایشات خود را بر روی این جسد و کشف اسرار متعلق به آن شروع کنند . رئیس این گروه تحقیق و ترمیم جسد یکی از بزرگترین دانشمندان فرانسه بنام پروفسور موریس بوکای بود که برخلاف سایرین که قصد ترمیم جسد داشتند .

او در صدد کشف راز و چگونگی مرگ این فرعون بود .تحقیقات پرفوسور بوکای همچنان ادامه داشت تا اینکه در ساعات پایانی شب نتایج نهایی ظاهر شد بقایای نمکی که پس از ساعتها تحقیق بر جسد فرعون کشف شد دال بر این بود که او در دریا غرق شده ومرده است و پس از خارج کردن جسد او از دریا برای حفظ جسد،آن را مومیایی کرده اند . اما مسئله ی غریب وآنچه باعث تعجب بیش از حد پروفسور بوکای شده بود این مسئله بود که چگونه این جسد سالمتر از سایر اجساد باقی مانده است در حالی که این جسد از دریا بیرون کشیده شده است.

پروفسور موریس بوکای در حال آماده کردن گزارش نهایی در مورد کشف جدید (مرگ فرعون بوسیله غرق شدن در دریا و مومیایی جسد او بلافاصله پس از بیرون کشیدن ازدریا ) بود که یکی از حضار در گوشی به یادآور شد که برای انتشار نتیجه تحقیق عجله نکند،  چرا که نتیجه تحقیق کاملا مطابق با نظر مسلمانان در مور غرق شدن فرعون است ولی موریس بوکای بشدت این خبر را رد کرده و آن را بعید دانست. او بر این عقیده بود که رسیدن به چنین نتیجه ی بزرگی ممکن نیست مگر با پیشرفت علم و با استفاده از امکانات دقیق و پیشرفته کامپیوتری.

در جواب او یکی از حضار بیان کرد که قرآنی که مسلمانان به آن ایمان دارند قصه غرق شدن فرعون و سالم ماندن جثه‌ی او بعد از مرگ را خبر داده است . حیرت و سردرگمی پروفسور دوچندان شد و از خود سوال می‌کرد که چگونه این امرممکن است با توجه به اینکه این مومیایی در سال 1898م و تقریبا درحدود دویست سال قبل کشف شده است، در حالی که قرآن مسلمانان قبل از 1400 سال پیدا شده است؟

چگونه با عقل جور در می آید در حالی که نه عرب و نه هیچ انسان دیگری از مومیایی شدن فراعنه توسط مصریان قدیم آگاهی نداشته و زمان زیادی از کشف این مسئله نمیگذرد؟

موریس بوکای تمام شب به جسد مومیایی شده زل زده بود و در مورد سخن دوستش فکرمیکرد که چگونه قرآن مسلمانان درمورد نجات جسد بعد از غرق سخن می‌گوید در حالی که کتاب مقدس آنها از غرق شدن فرعون در هنگام دنبال کردن موسی سخن میگوید اما ازنجات جسد هیچ سخنی بمیان نمیآورد.. و با خود میگفت آیا امکان دارد این مومیایی همان فرعونی باشد که موسی را دنبال میکرد؟ و آیا ممکن است که محمد هزار سال قبل از این قضیه خبر داشته است؟
 
او در همان شب تورات و انجیل را بررسی کرد اما هیچ ذکری از نجات جسد فرعون به میان نیاورده بودند.
پس از اتمام تحقیق و ترمیم جسد فرعون، آن را به مصر باز گرداندند ولی موریس بوکای خاطرش آرام نگرفت تا اینکه تصمیم به سفرکشورهای اسلامی گرفت تا از صحت خبر در مورد ذکر نجات جسد فرعون توسط قرآن اطمینان حاصل کند. یکی از مسلمانان قرآن را باز کرد و این آیه را برای او تلاوت نمود :   

{ فَالْیَوْمَ نُنَجِّیکَ بِبَدَنِکَ لِتَکُونَ لِمَنْ خَلْفَکَ آیَةً وَإِنَّکَثِیراً مِنَ النَّاسِ عَنْ آیَاتِنَا لَغَافِلُونَ} {یونس:92{

امروز فقط بدن تو را نجات میدهیم تا برای افراد پس از خودت درسی باشد. هر چند خیلی از مردم از آیات ما غافلند...


این آیه او را بسیار تحت تآثیر قرار داد و لرزه بر اندام او انداخت و با صدای بلند فریاد زد:  من به اسلام داخل شدم و به این قرآن ایمان آوردم.

                              

                                  

 موریس بوکای بار تغییرات بسیاری در فکر و اندیشه و آیین به فرانسه بازگشت و دهها سال در مورد تطابق حقائق علمی کشف شده در عصر جدید با آیه های قرآن تحقیق کرد و حتی یک مورد از آیات قرآن را نیافت که با حقایق ثابت علمی تناقض داشته باشد وبر ایمان او به کلام الله جل جلاله افزوده شد (لا یأتیه الباطل من بین یدیه ولا من خلفه تنزیل من حکیم حمید). حاصل تلاش سالها تحقیق این دانشمند فرانسوی کتابی بود بنام ( قرآن و تورات وانجیل و علم بررسی کتب مقدس در پرتو علوم جدید)

                          

 

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com