تبلیغات
خارج از گود - نامه مهم و سرگشاده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشجویان، شورای نگهبان قانون اساسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی( قسمت اول)
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نامه مهم و سرگشاده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشجویان، شورای نگهبان قانون اساسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی( قسمت اول)

« وکلای مجلس باید طوری باشند که محرومیت و مظلومیت مستضعفان و محرومان جامعه را لمس نموده و در فکر رفاه آنان باشند، نه سرمایه دار انی که تلخی محرومیت و رنج گرسنگان و پابرهنگان را نمی توانند بفهمند.» امام خمینی (ره)

 

دانشجویان فهیم دانشگاه

 

مجلس شورای اسلامی در هفته ای که گذشت و در راستای بررسی برنامه پنجم توسعه نسبت به تصویب ماده ای اقدام نمود که به روشنی بر خلاف « عدالت آموزشی» و  بر باد دهنده تلاش شما برای ورود به کانون پرورش فکر و علم خواهد بود . براساس بندهای " ح " و " ی " ماده 24  برنامه پنجم توسعه مجوز دو نوع فعالیت به دانشگاه ها ی سطح یک کشور داده شد . نخست دانشگاه می تواند از ظرفیت مازاد خود بر اساس قیمت تمام شده دانشجو بگیرد و دوم می تواند با تأسیس شعبه در شهر محل استقرار خود یا دیگر شهرها و مناطق آزاد داخل کشور و در خارج از کشور به صورت خودگردان و تنها با پرداخت شهریه دانشجو جذب نماید . هرچند تصویب دو بند فوق دارای فوایدی از جمله تأمین هزینه تحصیل هر فرد توسط خو دش است اما در واقع تصویب این دو بند بدین معناست که به طور مثال دانشگاه تهران می تواند در قسمت دیگری از شهر تهران شعبه دوم خود را راه اندازی نماید و صرفاً بر اساس دریافت شهریه دانشجو بگیرد و به همین راحتی تلاش بی وقفه و شبانه روزی دانش آموزان سراسر کشور را که برای ورود به این دانشگاه به رقابت می پردازند را نادیده بگیرد و به عبارت بهتر دانشجوی پولی جذب نماید و چه بسا به تدریج به سمتی پیش رود که این گروه از خدمات بیشتری بهره مند گردند.

 

آینده سازان ایران اسلامی

 

آگاه باشید که تصویب این ماده به صراحت بر خلاف آرمان های جامعه اسلامی است و به یقین نابود کننده انگیزه نخبگان دانشگاهی خواهد شد . چگونه به رشد و بالندگی کشورمان دلخوش کنیم در حالی که تصویب این مصوبه به معنای نابودی انگیزه ها و از بین برنده ی تکاپوی نخبگان برای فتح قله های علمی است .

آیا این مصوبه جز به این معنا است که عده ای می توانند صرفاً با پرداخت پول همردیف افراد کوشا و مستعدی قرار بگیرند که بی وقفه برای رسیدن به این جایگاه تلاش کرده اند؟ برگزاری دورهای مشترك دانشگاه های امیر کبیر، صنعتی شریف در تهران و دانشگاه صنعتی اصفهان با دانشگاه های خارجی چه آثار و نتایجی داشت که نمایندگان اقشار مختلف مردم در مجلس تن به چنین مصوبه ای داده اند؟

 

 اعضای محترم شورای نگهبان قانون اساسی

 

آنچه که مایه امیدواری و قوت قبل ماست این است که نهادی همچون شورای نگهبان وجود دارد تا به خوبی از قوانین و اصول اسلامی پاسداری نماید و بدون شک امروز مسئولیت سنگین تری بر عهده ی آن شورای محترم می باشد . طرح و تصویب چنین مصوباتی بدون شک بیانگر حضور تفکرات لیبرالی است که بی رحمانه بر اماکن علمی و آموزشی هم رحم نکرده است و موجب شده تا مهد تولید علم نیز به عنوان یک بنگ اه اقتصادی در نظر گرفته شود. امید است که شورای نگهبان قانون اساسی به وظیفه قانونی خویش به بهترین نحو عمل نماید و در صورت عدم بازنگری این مصوبه توسط نمایندگان با رد مصوبه دانشجوی پولی بار دیگر به نمایندگان اقشار مختلف مردم فرصت داده شود تا ازحقوق عامه ی مردم به نحو احسن پاسداری نمایند.

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com