تبلیغات
خارج از گود - نامه مهم و سرگشاده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشجویان، شورای نگهبان قانون اساسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی (قسمت دوم)
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

نامه مهم و سرگشاده انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان به دانشجویان، شورای نگهبان قانون اساسی و نمایندگان مجلس شورای اسلامی (قسمت دوم)

 نمایندگان محترم مردم در مجلس شورای اسلامی

 

جای بسی تعجب است که در مجلس اصول گرا ماده ای به تصویب می رسد که نقض کننده ی آشکار اصول انقلاب اسلامی است . مگر معمار کبیر انقلاب نفرمودند: « خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما پشت کردن به دفاع از محرومین و رو آوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد.»

آیا گمان نمی کنید مصداق این حرف دلسوزانه و دور اندیشانه حضرت امام (ره)، تلاش برای به تصویب نرسیدن چنین طرح هایی است؟

جامعه دانشگاهی با این سؤال رو برو است که کدام عقل منطقی می پذیرد که این مصوبه در راستای حمایت از نخبگان و جلوگیری از فرار مغز هاست؟

آیا جز این است که دانشگاه های ما امروز جایگاه نخبگان ماست؟

آیا افرادی که با توجه به اصلاح ساختار سنجش و پذیرش دانشجو و وجود شرایط آسان ادام ه تحصیل در مراکز آموزش عالی باز هم موفق به ورود به مراکز دانشگاهی نمی شوند و راهی سایر کشور ها می شوند، باز هم مشمول فرار مغزها محسوب می گردند؟

چگونه نمایندگان مناطق محروم کشور برای به تصویب نرسیدن این ماده اقدامی جدی انجام نداده اند در حالی که هر کدام از ایشان بارها معترف به وجود استعدادهای پرشمار در سطح مناطق محروم کشور بوده اند؟

آیا این اعتراف ها فقط در زمان انتخابات و رأی گیری ارزش و اهمیت پیدا می کند و نباید خط مشی نمایندگان برای انجام رسالت نمایندگی خود باشد؟

چگونه است که شما به عنوان نمایندگان قشر های مختلف از سطوح مختلف طبقاتی رأی به تصویب ماده ای داده اید که حق اکثریت افراد رأی دهنده به خود را پایمال می کند؟

آیا نمایندگان به مشکلاتی آتی که این طرح در بازار اشتغال به وجود می آورد اندیشیده اند؟

آیا این مصوبه به نوعی منجر به طبقه بندی اقشار جامعه نمی شود؟

آیا جز این است که رهبر فرزانه انقلاب در دیداری که با دانشجویان داشتند به صراحت و به طور کاملاً شفاف موضع گرفتند که بحث آموزش و فرهنگ طبق قانون اساسی از قضیه خصوصی سازی مستثناست!

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان ضمن اعلام مخالفت شدید خود و بدنه ی دانشجویی به جذب دانشجوی پولی، که به وضوح بر خلاف عدالت آموزشی است، از نمایندگان مجلس هشتم می خواهد پیش از اینکه بدنه دانشجویی بخواهد مخالفت خود را به شیوه های قانونی دیگری مطرح نماید، مصوبه را مورد بازنگری جدی قرار دهد.

والسلام علی عباد الله الصالحین

انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه سیستان و بلوچستان

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com