تبلیغات
خارج از گود - کاوه اشتهاردی فرزند شهید است که هست !
خارج از گود
**** یکی تیشه بگیرید پی حفره زندان **** چو زندان بشکستید همه شاه و امیرید ****

لینکدونی

آرشیو موضوعی

آرشیو

لینکستان

صفحات جانبی

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

کاوه اشتهاردی فرزند شهید است که هست !

سلام. مطلب قابل تاملی رو از وبلاگ آقای تقی دژاکام عینا براتون نقل کردم . وبلاگ http://www.maramohakemekonid.blogfa.com/ در حمایت از آقای اشتهاردی راه اندازی شده . دوستان همدل سعی کنند تا آدرس رو در بین دوستان منتشر کنند.

در پی صدور حکم دستگاه قضایی علیه « کاوه اشتهاردی » روزنامه نگار و خبرنگار پر سابقه مطبوعات و مدیر مسئول روزنامه ایران ، همان طور که انتظار می رفت ، وبلاگ نویسان و فعالان حزب اللهی عرصه مجازی بسرعت واکنش نشان دادند و این اقدام دستگاه قضایی را محکوم کردند .

اما نکته پر رنگی که در نوشته های دوستان به چشم می خورد و بیشتر بار عاطفی خوبی دارد تا منطقی ، این است که اکثر قریب به اتفاق آنان به « فرزند شهید » بودن کاوه اشاره کرده اند و تلویحاً‌ اینکه آیا قوه قضاییه می داند که کاوه اشتهاردی فرزند شهید « بهرام اشتهاردی » است ؟

من به شخصه برای کاوه برای فرزند شهید بودنش احترام زیادی قائلم اما نکته ای که نباید دوستان فراموش کنند این است که این حکم شگفت انگیز ، به این دلیل محکوم نیست که علیه یک « فرزند شهید » صادر شده است ؛ حتی اگر کاوه فرزند شهید هم نبود و این حکم علیه او صادر می شد ما وظیفه داشتیم از او حمایت کنیم و دستگاه قضایی را به خاطر این بی عدالتی به چالش بکشیم .

     

کدام بی عدالتی ؟

همین که ١۴ عضور هیئت منصفه مطبوعات بر اساس قانون ، رأی به برائت مدیر مسئول روزنامه ایران داده اند و قوه قضاییه بر خلاف رویه همیشگی خود که مدیران مسئول روزنامه ها و نشریات اصلاح طلب را با همین شیوه و پس از رأی هیئت منصفه مطبوعات ، تبرئه می کرد یا در مجازاتشان تخفیف قائل می شد ، به این رأی وقعی ننهاد و یک افسر جوان جنگ نرم را که در فتنه نفسگیر سال گذشته در روشنگری و دفاع از جبهه حق و عدالت و نظام و ولایت فقیه شب و روز نمی شناخت را با شکایت آقا زاده فتنه گری که به خاطر جرائم بیشماری که به آن متهم است جرئت برگشتن به ایران اسلامی را ندارد ، محاکمه کرده است . آن هم به چه جرمی ؟

به جرم انتشار « بیانیه مشترک ٢٢٠ تشکل دانشجویی برای محاکمه مهدی هاشمی رفسنجانی » . یعنی حتی این اتهام به شیوه سرمقاله که موضع رسمی روزنامه تلقی می شود هم نبوده است و جرم کاوه فقط این بوده است که بیانیه این دانشجویان و فرزندان هوشیار ملت ایران را منتشر کرده است !

البته این اتفاق ناگوار - بی توجهی قوه قضاییه به رأی هیئت منصفه مطبوعات در تبرئه متهم - یک بار دیگر هم اتفاق افتاد و آن زمانی بود که مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا ) را به اتهام یادداشتی که در سایت این خبرگزاری منتشر شده بود و قوه قضاییه به این استنباط رسیده  بود که شخص مورد اشاره ای که در آن مقاله از آن نامی برده نشده اما به میر حسین موسوی در عصر انتخابات تبریک گفته است برادر رئیس قوه قضاییه یعنی دکتر لاریجانی رئیس مجلس شوراست و به همین دلیل کار به دادگاه مطبوعات کشید و آن بار هم اکثر اعضا رأی به برائت محمد جعفر بهداد مدیر عامل وقت ایرنا دادند اما برای اولین بار ، قوه قضاییه ای که ریاست آن را برادر رئیس مجلس شورا به عهده دارد ، به آن رأی و شیوه پیش بینی شده قانونی وقعی ننهاد و کار به محکومیت و حکم زندان برای بهداد کشید .

پس تا اینجا دو بار این اتفاق افتاده و قوه قضاییه یک بار در دفاع از برادر رئیس قوه و یک بار هم در دفاع از فرزند آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی ، دو تن از فرزندان و مجاهدان عرصه مبارزه با فتنه در روزنامه ها و سایتها و خبرگزاریها را به زندان و شلاق محکوم کرده است.

بنابر این ، برادران و خواهران ! چیزی که باید مورد اعتراض ما باشد این رویه و این شیوه غیر عادی و تعجب بر انگیز است نه اینکه چرا یک فرزند شهید به زندان و شلاق محکوم شده است .

پانوشت اول : در کنار این اتفاقات عجیب و غریب در دستگاه قضایی ، سکوت مطلق برخی از وبلاگ نویسان متدین و دلسوز برایم خیلی عجیب است !

پانوشت دوم : از نظر حقوقی متوجه نشدم وقتی مهدی هاشمی رفسنجانی شکایت کرده است ، ذکر « مدعی العموم » به عنوان شاکی ! چه معنی دارد ؟ اگر دوستان حقوقدان نظری در این باره بگذارند ممنون می شوم .

درباره وبلاگ

مدیر وبلاگ : حسین شادزی

آخرین پست ها

جستجو

نظرسنجی

  • به نظر شما نتایج گفت و گو های ایران با 5+1 چه خواهد بود؟
نویسندگان

مترجم سایت

وضعیت آب و هوا

فید خوان rss reader

« ارسال برای دوستان »
نام شما :
ایمیل شما :
نام دوست شما:
ایمیل دوست شما:

Powered by ParsTools

حدیث روز

free counters
This code show pagerank by parstools.com